Belirgin bakışlar ve uzun kirpikler için maskara sürmenin püf noktaları

Düzgün rimel sürmek, dağılmasını önlemek ve daha dolgun kirpikler elde etmek için maskara sürmenin püf noktaları

İlk önce kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırın:

Tüm makyaj sanatçıları aynı hileyi konuşuyor. Maskara uygulamadan önce kirpiklerinizi mutlaka kıvırın, bu şekilde kirpikleriniz uzun ve güzel bir görünüme kavuşacak. Eğer bir kirpik kıvırıcı kullanmak istemiyorsanız yada kirpik kıvırıcınız yoksa; bir kat rimel sürdükten sonra kirpikler ıslakken tekrar rimel uygulayıp yukarı ve geriye doğru itmelisiniz.

Maskaranızı temizleyin :

Eğer kirpiklerde oluşan kümeleri önlemek ve kirpiklerinize daha şık bir görünüm vermek istiyorsanız, bir temiz bez ile rimelinizi temizleyin.

Kirpikleri kıpırdatmayı unutmayın:

Maskaranın kökten uca sürülmesini istiyorsanız. Rimeli sürerken kirpiklerinizi kırpmanız gerekiyor bu sayede rimel yer yere yayılacaktır.

Maskara ile uzun kirpikler nasıl yapılır?

Bir den fazla zik zak hareketi ile sürün:

Bazı makyaj sanatçıları kirpiklerde mükemmel bir görünüm elde etmek için, maskara hareketi zik zak kullanmayı tercih ediyor. Eğer düz, tam kirpiklere almak istiyorsanız, gözün dış köşesinden dışa doğru çekin elinizi çapraz tutarak, ucu ve kökünden bir zikzak hareketi ile rimel uygulamak gerekir. Bu, kirpiklerde güzel ve mükemmel bir görünüm sağlar. Özellikle kedi gözü makyajında, muhteşem eğik güçlendirilmiş olan bu hileyi yapabilirsiniz. Ayrıca maskara üç kat sürmeniz gereklidir.

Toz ile tamamlayın:

kirpikleri kıvırdıktan sonra, göz kapaklarınıza açık renk bir göz farı uygulayın ve kirpiklerinizin üzerine dökülmesini sağlayın. Ve bunun üzerinde maskarayı kat kat uygulayın. Herhangi bir ekstra ürüne ihtiyacınız yok, yani sizin göz kapaklara uygulanan toz göz farını kirpikler üzerinde bırakabilirsiniz. kirpikler bu şekilde ekstra dolgun ve gür görünecek.

Kirpik köklerini unutmayın:

Birçoğumuz sadece maskarayı kirpiklerin uç kısımlarına uygulayıp köklere sürmeyi unutuyor, bunun için daha ince bir kirpik fırçası daha kullanışlı olabilir. Daha sonra istediğiniz maskara fırçası ile devam edebilirsiniz. Kirpiklerinizin köklerine ve uç kısımlarına yoğun rimeli uygulamalısınız

Kirpiklerinize bazı gölgeleme ekleyin:

Derin siyah ve çikolata kahverengi maskarayı, iki farklı tonlarını birlikte kullanarak kirpiklerin görünümüne daha fazla boyutlar ekleyebilirsiniz. Daha doğal bir görünüm için kirpik ucunda sadece kahverengi iki koyu kombinasyonu kirpik köklerine uygulayabilirsiniz. Başka bir temiz fırça ile birlikte iki rengi karıştırmak için kullanabilirsiniz, daha sonra ise kirpikleri vurgulamak için tüm kirpiklerin üzerinde koyu gölge kullanabilirsiniz. Bu şekilde Kirpiklere derinlik verirken bu, gözlerde fazladan bir dolgunluk oluşturur.

Metal kirpik tarağı kullanın:

Aslında profesyonel bir görünüm elde etmek için harika bir yoldur, kirpiklerinizi, metal tarak ile daha uzun, kalın ve doğal bir görünüm verebilirsiniz. Maskara kirpiklerde hala ıslak iken, özellikle katlar arasında kullanılan metal fırça mükemmel doğal bir görünüm sağlar, pütürlükler varsa temizler.

Aynı renk olsa bile, iki farklı maskara formülünü bir arada kullanın:

Kirpiklere daha çok uzatma veya kalınlaştırmak istediğinizde hacim verici rimel görünümünü birleştirmek için iki farklı rimeli kullanın. Bu gerçekten çok etkili ve uzun kirpikler elde etmenizi sağlayacak.