Yüze parlak ve aydınlık bir görünüm veren aydınlatıcılar, makyaj çantalarının vazgeçilmezi haline geldi. Likit, toz ve stik çeşitleriyle farklı kullanımlar için tercih edilen aydınlatıcılar, son dönemin en gözde makyaj malzemeleri arasında. Yüzlerde göz alıcı bir ışıltı yaratan essence’in aydınlatıcıları ile en popüler makyaj trendlerini uygulayabilirsiniz.

 

Gerek gece gerekse günlük makyajda sıklıkla tercih edilen aydınlatıcılar son dönemin vazgeçilmez makyaj malzemesi haline geldi. Elmacık kemikleri, dudakların kenarı ve şakak bölgesi gibi yüzde ön plana çıkması istenen bölgelere sürülen aydınlatıcılar, canlı ve parlak bir görünüm elde edilmesini sağlıyor.

Hangisini tercih etmeli?

Eğer kuru bir cildiniz varsa likit aydınlatıcıları tercih edebilirsiniz. essence’in yüksek pigment içeren likit aydınlatıcısı essence glow multi use liquid highlighter  doğal bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. Cildiniz hızlıca yağlanıyorsa, daha doğal bir görünüm için ise toz aydınlatıcılar size uygun olacak. Tüm yüze rahatlıkla uygulanabilen essence glow holographic loose powder doğal bir ışıltı sağlıyor. Hem allık, hem far hem de aydınlatıcı olarak kullanılabilen paletler de oldukça kullanışlı.

 

Aydınlatıcılar ile yüzünüzde farklılıklar yaratabilirsiniz

Tercih ettiğiniz aydınlatıcınızı elmacık kemiğinize, burnunuza, kaşlarınızın altına, göz pınarlarınızda uygulayarak yüzünüzde vurgulamak istediğiniz bölgeleri öne çıkarabilirsiniz.

Burnunuzun kontür yapılan kenarlarının ortasına gelecek şekilde dağıtabilir, kaşlarınızın alt kısmına ve alnınızın orta kısmına aydınlık verebilirsiniz. Kaş kemerinin altına sürdüğünüzde kaşlarınızı daha kalkık görünmesini sağlayacak olan aydınlatıcıları, göz pınarlarınıza uyguladığınızda ise gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz.