Annelere, işi ayağına getiren site SanalUzman

SanalUzman annelere zaman ve mekandan bağımsız iş alternatifleri sunuyor

Tam zamanlı çalışmayı tercih etmeyen uzmanları, projeleri için uzman bulmakta zorlanan işverenlerle bir araya getiren online iş platformu SanalUzman.com, doğum ya da farklı nedenlerden dolayı iş yaşamının dışında kalmayı tercih etmiş ya da kalmak zorunda olan tüm kadınlara; yazılım, tasarım, editörlük, çeviri, danışmanlık, internet üzerinden satış temsilciliği gibi alanlarda zaman ve mekândan bağımsız iş alternatifleri sunuyor.

SanalUzman, online iş platformu

Anne olduktan sonra bebeğiyle daha çok vakit geçirmeyi tercih eden, iş yaşamına dönmek isteyen ancak çocuğunu bırakacak birini bulamayan ya da evden çalışma kültürünü benimseyen kadınları tekrar ekonomiye kazandıracak iş alternatifleri sunan SanalUzman, online iş platformu olarak öne çıkıyor.

İşten ayrılan kadınların yüzde 49’unun hamilelik döneminde işini bıraktığı, doğum izni kullanan kadınların ise yüzde 40’ının iş hayatına geri dönmediği Türkiye’de SanalUzman, binlerce iş alan ve işvereni aynı platformda buluşturuyor.

Freelance çalışmak isteyen ancak işi nereden bulacağını bilemeyenler için doğru bir kaynak olan SanalUzman, doğum ya da farklı nedenlerden dolayı iş yaşamının dışında kalmayı tercih etmiş ya da kalmak zorunda olan tüm kadınlara zaman ve mekândan bağımsız iş alternatifleri sunuyor.

SanalUzman nasıl çalışıyor?

Tam zamanlı personel çalıştırmayı tercih etmeyen veya projeleri için uzman bulmakta zorlanan işverenlerle, serbest çalışan uzmanları (freelancer’ları) bir araya getiren online iş platformu SanalUzman; yazılım, tasarım, çeviri, metin yazarlığı, reklamcılık, satış pazarlama, danışmanlık gibi birçok alanda proje bazlı iş imkânlarını sisteminde barındırıyor.

Üyelerine, istedikleri işi ve projeyi bulma kolaylığı sağlayan SanalUzman; kapalı ofis ortamında çalışmayı sevmeyen, sabit maaşa, kurum kurallarına bağlı kalmak istemeyen ya da sabit kazancı olsa da ek gelire ihtiyaç duyan tüm uzmanlara kapılarını açıyor.

Zaman ve mekândan bağımsız esnek çalışma modelleri konusunda pratiği oldukça zayıf bir coğrafya olan Türkiye için farklı bir disiplin sunan SanalUzman; beyaz yakalı, 18 – 50 yaş arası, teknolojiye hâkim, bilgisayar üzerinden iletişim faaliyeti yürütebilen; yazılım, tasarım, editörlük, çeviri, danışmanlık, internet üzerinden satış temsilciliği, sosyal medya ticareti alanlarına ilgi duyan tüm uzmanları iş platformuna bekliyor