Akbank Sanat Caz konserleri Şubat ayında devam ediyor

Akbank Sanat Caz Günleri kapsamında; Türkiye’nin önde gelen piyanistlerinden Ercüment Orkut, ikinci solo albümü “Persona” nın lansman konserini 6 Şubat’ta Akbank Sanat’ta gerçekleştirecek. Sanatçıya kontrbasta Kağan Yıldız, davulda Volkan Öktem eşlik edecek.
Şubat ayının ikinci konserinde ise Akbank Sanat; yaptıkları müzikte Batı Afrika poliritminden klasik Hint müziğine, dub-techno’dan post-rock’a çeşitli etkiler taşıyan Fazer’ı ağırlayacak.

Akbank Sanat Caz konserleri Şubat ayında devam ediyor

Albümün adını koyarken de psikiyatr ve analitik psikolojinin kurucusu Carl Jung’un yarattığı persona arketipinden etkilendiğini söyleyen Ercüment Orkut,dünyaca ünlü caz müzisyeni ve prodüktörü George Whitty’den “Son yıllardaki en favori keşiflerimden biri, tümüyle ‘olmuş’ bir piyanist” sözleriyle övgü aldı.
2016’da İtalya’nın Siena kentinde düzenlenenSiena Jazz Atölyesi’nde Matt Mitchell, Miguel Zenon, Aaron Parks, Stefano Battaglia ve Franco D’Andrea gibi efsane isimlerle çalışma fırsatı yakaladı. En son geçtiğimiz yıl, 89. Akademi Ödülleri’nden En İyi Fim Müziği ve En İyi Orijinal Şarkı ödülleriyle dönen, Justin Hurwitz imzalı “La La Land” müziklerinin canlı icra edildiği “La La Land in Concert” turnesinin İstanbul ayağında solist olarak sahne aldı.

6 Şubat 2019, Çarşamba

Saat: 20.00

Ercüment Orkut

“Persona” Lansman Konseri

Ercüment Orkut – piyano

Kağan Yıldız – kontrbas

Volkan Öktem – davul

Terell Stafford’dan China Moses’a, Ferit Odman’dan Kenan Doğulu’ya, farklı türlerde bir çok usta isme sahnede ve stüdyoda eşlik etmiş,. Ercüment Orkut’un günümüz New York cazının ve ses dünyasının peşine düştüğü albümde, müzikleri sanatçıya ait 8 orijinal beste, akustik piyano trio formatında yorumlanıyor.

20 Şubat 2019, Çarşamba

Saat: 20.00

FAZER

Matthias Lindermayr, trompet

Paul Brändle, gitar

Martin Brugger, bas gitar

Simon Popp, davul

Sebastian Wolfgruber, davul

Fazer, Münih Müzik ve Sahne Sanatları Akademisi’nde tanışmış olan bas gitarist ve yapımcı Martin Brugger, trompetçi Matthias Lindermayr, gitarist Paul Brändle ve her ikisi de davulcu olan Simon Popp ve Sebastian Wolfgruber’ın birlikte oluştuduğu bir proje.