adicolor renkli dünyasının İlkbahar Yaz koleksiyonu

adidas Originals geçmişten taşıdığı büyük mirasın önemli bir yansıması olan adicolor koleksiyonunu yeni sezonda canlandırıyor

adicolor renkli dünyasının İlkbahar Yaz koleksiyonu

2018 İlkbahar Yaz sezonunda canlı renkleriyle yeniden bizi renkli dünyasına alan olan adicolor, oyun kurgusunun içinde sofistike yönünü de koleksiyonla buluşturuyor.

adidas Originals adicolor koleksiyonu markanın DNA’sının gücünü ve özgünlüğünü kutluyor. adidas’ın ‘Biz kimiz ve hangi köklere uzanıyoruz?’ sorusunun tarihten bugüne taşınan cevabı olan adicolor, 70’lerden günümüze sokağın renkli kültürünü bir araya getiriyor. Yeni nesille yeniden ve özgün bir yapıyla buluşan koleksiyon, şehrin genç moda kültürüne hitap ediyor.

İlk kez 70’lerde modayla buluşan koleksiyonun 2018’deki dönüşü çok renkli! Geçmişin renklerini günün renkleriyle eşleştirerek, dört anlamlı renk tonu koleksiyonda karşımıza çıkıyor. Mavi Kuş, Çimenli Yol, Kızıl Kırmızı ve Güneş Sarısı diye anılan ana renkler, adicolor’da ilk kez 1983’te kullanılmıştı. Tamamen beyaz renkte adicolor ayakkabıların sadece keçeli uçlu kalemlerle dünyanın en ünlü ve saygın tasarımcılarıyla yapılan iş birlikleriyle 2006 Color Serisi ile harikalar yaratıldığına şahit olmuştuk. Geçmişten alınan ilhamla, koleksiyon yine bu simgeleşmiş tonların üzerine kurulu.

adicolor geçmiş onlarca yılın arşivlerde dinlenmiş, en etkili adidas silüetlerini kendi kendine referans gösteren bir oyunla sunuyor. Klasik stiller ve yenilikçi kumaşların kullanımı, yeniden tanımlanmış bir uyum ile günümüze uyarlanıyor. Koleksiyonun stili bir cinsiyet ayrımı taşımıyor buna rağmen de dişiliği göz ardı etmiyor. Koleksiyondaki dişilik vurgusu sofistike şekilde onu kabullenerek sunmasıyla kendini gösteriyor. Özellikle giyim koleksiyonunda logo şaşırtıcı derecede ön plana çıkıyor ve beklenmedik bir şekilde büyük bir yerleştirmeyle tazeleniyor.

Sıradan bir moda koleksiyonu olmanın ötesinde toplumsal hafızamızı yenileyen adicolor’un fotoğrafları ise fotoğraf sanatçıları Charlie Engman ve yönetmen David Lane imzalı. adicolor dünyasının boyun eğmeyen monokrom dünyasını anlatan fotoğraflar çeşitlilik ve zengin bir kültür odaklı tavrını vurguluyor. Aynı zamanda eğlenceli ve ironik bir ton yaratılıyor. Renk hem tanıdık hem de sürpriz bir şekilde, koleksiyonun oyunbaz ruhu ile aynı çizgide yer alıyor.

adicolor koleksiyonu tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de 18 Ocak’ta, adidas Originals Mağazaları’nda, shop.adidas.com.tr/adicolor adresinde ve adidas mağazaları ile seçili adidas satış noktalarında satışta olacak.