Türkiye’nin ve dünyanın pek çok noktasında, farklı kültürel hazineler, “Dünya Mirasları”, doğal güzellikler ve mimari şaheserler… Şimdi sıra uzun Kurban Bayramı tatilinde. Size onlarca rota sunan Fest Travel ile tatiliniz dolu dolu geçecek.

İşte size Fsst Travel’ın bayram için yurtiçi ve yurtdışı grup programları ile özel gezi paketleri.

HİTİT GÜNEŞİ HATTUŞAŞ
22-25 Ağustos 2018

Hititlerin başkenti “Dünya Mirası” Hattuşaş, MÖ 2. binyılda kent teşkilatı, tapınakları, kraliyet konutları, surları ve zengin süslemeleriyle, Yazılıkaya’daki kabartmalarıyla kültür, sanat, siyaset ve mimari alanlarında Anadolu’da ve Ortadoğu’da hatırı sayılır bir etki yaratmıştı. Anadolu’daki en görkemli uygarlıklardan birinin mirasını keşfetmek, Hititlerin izinde bir yolculuğa çıkmak isteyenler için doğru zaman, bu bayram!

DİVRİĞİ – KEMALİYE – SİVAS
23 – 26 Ağustos 2018

Taşın dile geldiği “Dünya Mirası” Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası, yeşilin binbir tonu arasındaki sevimli evleriyle Kemaliye, dünyanın en büyük kanyonlarından Karanlık Kanyon, Karasu ve Çaltısuyu vadileri, Anadolu’nun bezeme sanatındaki göz kamaştıran ustalığının delilleri Gök Medrese, Şifaiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese ve Buruciye Medresesi… Hitit prenslerinden Mengücekli meliklere ve Selçuklu sultanlarına uzanan bir öykü!

GÖBEKLİTEPE’DEN NEMRUT’A TARİH YOLCULUĞU
24 – 26 Ağustos 2018

İşte size tek seferde Türkiye’nin iki “Dünya Mirası”nı sunan bir program: Zirvesindeki dev heykeller, kitabeler ve Karakuş Tümülüsü’yle Kommagene Krallığı’nın ve Helenistik dönemin önemli eserlerini barındıran “Tanrıların Dağı” Nemrut. 12 bin yıl öncesine tarihlenen, dünyanın bilinen en eski kült yapıları topluluğu olan ve geçtiğimiz hafta UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne geçtiğimiz kabul edilen eşsiz Göbeklitepe. Hem Anadolu hem de insanlık tarihi hakkında bildiklerimizi gözden geçirmemizi sağlayacak bir rota!

GÜRCİSTAN – ERMENİSTAN
18 – 25 Ağustos 2018

Kurulan sofralardan kulağımıza çalınan melodilere kadar ortak bir kültürü yansıtan Ermenistan. Uçsuz bucaksız bağları, capcanlı gelenekleri ve kendine has mimarisiyle Gürcistan. Gelati, Geghard ve Haghpat manastırları, Mtskheta Anıtları, Zvarnos Ören Yeri, Eçmiadzin Katedrali, Stalin’in doğum yeri Gori, Sevan Gölü ve Khor Virap… Sarp sınır kapısının, Ağrı Dağı’nın ötesini keşfetmek isteyenler için, muhteşem manzaralar eşliğinde bir Kafkasya gezisi…

ŞRİ LANKA PERAHERA FESTİVALİ
18-25 Ağustos 2018

Kilometrelerce uzanan sahilleri ve her mevsim yeşil ormanları, benzersiz Budist mağara tapınakları, antik kentleri ve uçsuz bucaksız çay bahçeleriyle Şri Lanka sizi bambaşka bir deneyime davet ediyor: Ülkenin en büyük Budist festivali Perahera döneminde, rengârenk festival kostümleriyle Kutsal Diş Tapınağı’na doğru ilerleyen filler ve onlara eşlik eden ateş dansçılarının coşkusuna ortak olun!

HIRVATİSTAN, DALMAÇYA KIYILARI, DUBROVNİK, MOSTAR, SARAYBOSNA
18 – 25 Ağustos 2018

Bayram tatilinde kendinize yeşile doyacağınız bir rota çizin; UNESCO Dünya Mirasları ile dolu olan bu programda Adriyatik’in en güzel sahil şeridine ve kültür mozaiğine sahip diyarlarda bir yolculuğa çıkın: Split’ten Dubrovnik’e, Trogir’den Mostar’a, Pula’dan Saraybosna’ya uzanın, İstria Yarımadası ve Dalmaçya kıyılarında Akdeniz kültürünün izlerini sürün.

İSPANYA’DA ORTAÇAĞ KASABALARI
18 – 25 Ağustos 2018

İşte alışılmışın dışında bir İspanya gezisi: Ülkenin tasarım başkenti, Bask bölgesinin kıymetli hazinesi Bilbao’dan efsaneleşmiş mimari mirası ile Katalonya’nın merkezi Barselona’ya, sevimli ortaçağ kasabaları üzerinden ilerleyen bir yolculuk! Tarihi, mimarisi, doğası ve mutfağıyla göz dolduran İspanya’ya keyifli bir bayram ziyareti…

ALSACE
20 – 24 Ağustos 2018

Fransız kültürünü ve Alman etkisini aynı anda üzerine giymiş Alsace, bu özelliği ile Avrupa’da benzersiz. Çocuk öykülerinin rengârenk şekerden evleriyle sarmalandığınız köyleri, şarap bağlarıyla bezenmiş kırsalları ve yüzlerce yılın geleneğini günümüze taşıyan lezzetleriyle pastoral bir masal diyarı… Minyatür, renkli ve lezzetli masal yolu Alsace, hem gözünüze hem damağınıza hitap ediyor.

SALZBURG VE BAVYERA
20 – 26 Ağustos 2018

Salzburg ve Bavyera programımız, “Romantik Yol” kasabaları, Hallstatt ve Reichenau Adası gibi Dünya Mirasları, peri masallarına layık Neuschwanstein Şatosu, şarap kenti Meersburg, Liechtenstein ve Bregenz gibi ortaçağ kasabalarıyla tek seyahatte hem Almanya’nın hem de Avusturya’nın güzelliklerini keşfetmek isteyenler için…

TİBET – BUTAN – NEPAL
20 Ağustos – 2 Eylül 2018

Dinginliğin, huzurun ve arınmanın peşine düşenler, hep aynı adreste buluşuyor: Himalayaların eteklerinde… Gelişme sloganı “Gayrisafi Ulusal Mutluluk” olan Butan’ın el değmemiş doğasına serpiştirilmiş dağ köyleri; Tibet’in akılalmaz manastırları ve siyasi merkezleri; gizemli vadi Katmandu’nun binlerce yıllık inançları…

ÜRDÜN VE PETRA VADİSİ
17 – 23 Ağustos 2018

Kayaya işlenmiş masal kent Petra ve kilise taban mozaikleriyle ünlü Um Er Rassas, Rum Vadisi’nde 4×4’lerle safari, dört ülkenin sadece 40 km uzunluğundaki sahil şeridinde buluştuğu Akabe Körfezi,Ortadoğu’nun en iyi korunmuş antik Roma kentlerinden Ceraş ve dünyanın en çukur noktası Ölüdeniz… Hepsi bu programda!

NAMİBYA: GERÇEKÜSTÜ AFRİKA
16 – 27 Ağustos 2018

Dünyanın en yaşlı ve ikinci büyük kanyonu olan Fish River Kanyon; Güney Afrika Cumhuriyeti ve Namibya’nın doğal sınırı Orange Irmağı; macera başkenti Swakopmund; Afrika kıtasının en önemli vahşi yaşam rezervlerinden Etoşa Ulusal Parkı; Atlas Okyanusu kıyısındaki Namib Çölü… Afrika’da gerçeküstü bir yolculuk!