Y-3’ün İlkbahar / Yaz 2020 koleksiyonunun sadece www.adidas.com.tr üzerinden satışa sunulacak ilk lansmanında, marka kendi mirasını keşfetmek üzere içine dönüyor. Craft teması çatısı altında bir araya getirilen koleksiyon, Yohji Yamamoto’nun eşsiz işçiliğini bir dizi seçkin Y-3 ürünüyle ön plana çıkartıyor.

​Japon esintileri taşıyan Y-3’ten İlk Koleksiyon: Craft

Yohji-Yamamoto terziliğiyle hayata geçirilen şık siluetler, lüks ve çok katmanlı yapılarla eşleştirilerek koleksiyon temasının kalbindeki itinalı işçiliğe vurgu yapıyor. İkonik Japon motosiklet alt kültürü Bosozoku’dan ilham alan işlemeli grafikler içeren tasarımlar, markanın kökenlerine sadık kalarak, klasik ve hareketli oranlarla eğlenceli bir deneyim sergiliyor. Zanaatkarlığa bir övgü olan işlemeli grafikler Y-3’ün Katakana fonetiğinin yanı sıra ‘SENİ SEVİYORUM’un Kanji fonetiğini baz alırken meşhur ‘Kükreyen Kara Karga’ grafiği hem Yohji Yamamoto’nun eski takma isimlerinden birine hem de aynı anda Bosozoku motosikletlerinin yüksek seslerine selam gönderiyor. Rafine yün gibi birinci sınıf kumaşlardan yapılan kıyafetler, şık mikro süslemelerin yanı sıra ince üç çizgi detayına da sahip.

Kıyafetin yenilikçi tasarım yaklaşımına uyan ayakkabılar ise avangard stilde. Y-3 KAIWA ve Y-3 RHISU RUN’un öncülüğüyle her bir ayakkabı, markadan beklenen yenilikçiestetik görünümü sunuyor. Y-3 KAIWA silüeti, Y-3 serisindeki şık tasarım güncellemesiyle buluşuyor. BOOST ™ gibi en iyi yenilikçi adidas teknolojileriyle güçlendirilen yeni Y-3 RHISU RUN, her bir harekette enerji dolu konfor sunuyor. Spor ayakkabıların hafif tasarımı nefes alabilen çift katmanlı bir file üst kısımla işlenmiş olup deri, süet ve reflektif detaylar çarpıcı bir görsel keskinlik katıyor. Y-3 İlkbahar / Yaz 2020 ilk lansman modellerine, Aralık ayı itibariyle sadece www.adidas.com.tr den ulaşılabilecek.