Vücuttaki kemiklerin güçlü kalabilmesi için D vitamininin yeterli seviyede olması oldukça büyük önem taşıyor. D vitamininin klasik etkileri yanında bağışıklık sisteminde de önemli bir role sahip. Voonka yetişkin ve çocuklar için iki ayrı dozda sunduğu Vitamin D3 desteği ile tüm ailenin bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna ve normal kas & kemik fonksiyonlarına katkıda bulunuyor.


D vitamini eksikliği gözlenen insanların sayısı dünyada her geçen gün artarak devam ediyor. Fosforla birlikte kalsiyumun emiliminde ve kemiklerde depolanmasında
görev alan D Vitamini aynı zamanda kandaki
kalsiyum ve dolaylı olarak da fosfor düzeyini de
kontrol ediyor. Kalsiyum yetersizliği ve/veya kalsiyum fosfor oranındaki dengesizlik, çocuklarda raşitizm, yetişkinlerde ise kemik erimesi gibi sorunlara yol açabilir. Aynı zamanda D vitamini yetişkinlerde bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunuyor.

Çocukların normal büyümesi ve gelişmesinde de önemli bir role sahip olan D Vitamini kemik sağlığını ve diş gelişimini de destekliyor.
Formülasyonumuzda orta zincirli trigliserid kullanılması
nedeniyle biyoyararlanımı daha yüksek olan3; koruyucu,
renklendirici ve tatlandırıcı içermeyen Voonka Vitamin D3
ürünleri, tüketiciye ister sprey ister damla şeklinde kullanma imkanı sunuyor.
Voonka Vitamin D3 ve Vitamin D3 for Kids ürünlerini, eczanelerden temin edebilir; detaylı bilgi için voonka.com adresini ziyaret edebilirsiniz.