Büyük dağ kayağı efsanesi Scot Schmidt ile birlikte tasarlanan orijinal 1991 Steep Tech koleksiyonu gerçekten zamanının ötesindeydi. Yüksek performanslı kumaşlarla dizayn edilmiş ve fonksiyonel özelliklerle dolu olan koleksiyon ezberleri bozmuştu.

Steep Tech, markanın bir sporcu tarafından tasarlanan ilk koleksiyonlarından biriydi. Warren Miller’ın kayak filmlerinde yer alan “Extreme Team”in bir parçası olan Scot Schmidt’in kayaklar üzerindeki akıcı stili, onu bir ikon haline getirdi ve önümüzdeki on yılın kış stilinin ilham kaynağı haline dönüştü.

Scot Schmidt’in kayak stili, sporu büyük çizgiler ve dev düşüşlerle yeniden tanımlarken, Steep Tech koleksiyonu teknik şehir giyimini şekillendiriyordu. The North Face tarihinin en çok sevilen koleksiyonlarından biri olan Steep Tech dağları aşarak sokaklarda da bir favori haline geldi.
Koleksiyon 2020 yılında Steep Tech apogee ceket ve unisex uzun kollu tişört gibi göze çarpan parçalarla baştan sona tamamen yeniden tasarlanarak geri dönüyor. Erkek ve kadın parçaları, orijinal büyük dağ günlerine ait cesur renklerle hayat bularak tekrar sokaklara çıkmaya hazır.

Steep Tech koleksiyonu, www.thenorthface.com.tr adresinde ve belirli The North Face mağazalarında satışta. The North Face yeniliklerinden ve lansmanlarından haberdar olmak için Instagram’da ve Facebook’ta @thenorthface’i takip edebilirsiniz.