Onu bir dönem Survivor Taçmin olarak tanıdık. Güler yüzü ve pozitif enerjisiyle kısa sürede sevgimizi kazanan Taçmin Tümer, şimdi Bundan Ondan Şundan ile hayallerinin peşinden gidiyor. Taçmin Tümer ile kadınlara şıklık vaat eden markası Bundan Ondan Şundan’ı konuştuk.

Yedi yıl önce Survivor’a katıldın. Başarılı bir performans sergileyerek tüm Türkiye’ye kendini sevdirdin. Ardından televizyon kariyerine devam ettin. Peki, şu sıralar neler yapıyorsun?

İşim dışında kendimle ilgileniyorum. Düzenli bir spor hayatım var. Hayvanlar konusunda çok hassasım. Onlar için sık sık barınakları ziyaret ediyorum. Bu arada üniversiteyi de bitirmek istediğim bir dönemdeyim (gülüyoruz).

Televizyona hem kendinle ilgilenmek hem de kendi markanı kurmak için mi ara verdin?

Televizyonda çok yoğun bir çalışma programı içerisindeydim. Orada olmak hayallerim arasındaydı tabii… Ama bir diğer hayalim de kendi başıma bir şeyler başarmaktı. Şu an kendi markamla bu yolda yürüyorum. Gelecekte kendi markamla öne çıktığım bir formatla yine televizyonda olmak isterim.

Ne zamandan beri modayla ilgileniyorsun?

Hiçbir zaman modayı takip eden biri olmadım ve asla olmayacağım. Kendime yakışan, rahat edebildiğim parçaları giymeyi seviyorum ve benim için bu, modadan daha önemli.

“Ruhumu ürünlerime yansıtıyorum”

Bundan Ondan Şundan’ı kurmaya nasıl karar verdin?

Kolyelere özel ilgim vardı. Bu özelliğim Instagram fotoğraflarımda beni takip edenlerin ilgisini çekmiş. Bir gün yurt dışında yaşayan bir takipçim, “Taçmin Hanım kolyenizi ne olur bana satın alıp yollar mısınız?” dedi. Kırmayıp gönderdim. Daha sonra bu istekler çığ gibi büyüdü (gülüyoruz). Bir anda “İnternetten satış yapabilirim” diye düşündüm. Sevdiğim aksesuarları satışa sunduğum bir Instagram hesabı kurdum. Özge Ulusoy, Sezin Erbil gibi daha birçok ünlü isim ürünlerime ilgi duydular ve Instagram hesaplarında paylaştılar. Daha sonra takipçilerim, “Sizden kıyafet de alabilir miyiz?” diye sormaya başladılar. Instagram hesabımızda kıyafetlere de yer verdiğimiz dönemde web sayfamızı kurduk. En son adım ise showroom kurmaktı. Geçen yıl ekim ayında Bundan Ondan Şundan’ın showroom’unu da kurarak tüm adımları tamamladım (gülüyoruz).

Bundan Ondan Şundan’da yaza özel hangi parçalar satışa sunulacak?

Ruhumu ürünlerime yansıtıyorum diyebilirim. Elbiseleri çok sevdiğim için bu yaz Bundan Ondan Şundan’da bol bol elbiselere yer verdim.

Bundan Ondan Şundan hem çok orijinal hem de çok sempatik bir isim. Senin için eminim ki bir hikayesi vardır?

Çok fazla isim düşündüm ama hiçbiri içime sinmedi. Bir gün arkadaşımla otururken bana “Ne tarz ürünler satacaksın?” diye sordu. “Her şey var aslında… Kıyafet de, aksesuar da, bundan da, ondan da, şundan da” dedim. İşte o an karar verdim (gülüyoruz). Markamın ismini buldum dedim: Bundan Ondan Şundan.

Bundan Ondan Şundan’a dair en önemli hedeflerin nedir?

Buraya gelen bir kadının aksesuarından çantasına, ayakkabısından kıyafetine kadar tüm kombinini Bundan Ondan Şundan’da tamamlamasını ve birden fazla showroom ile müşterilerime hizmet vermeyi hedefliyorum.

Sana göre Bundan Ondan Şundan’ın farkı nedir?

Burayı tercih eden müşterilerimize kişiye özel hizmet veriyoruz. Onlarla özel olarak ilgileniyoruz. Bu hizmeti randevu sistemiyle çalışarak sunuyoruz. Çok geç saatlere kadar randevu aldığımız bile oluyor. Müşterilerimizin bir ürünü alıp, bir diğerini almak için koşturmasına gerek kalmıyor. Birlikte kahve içerken tüm kombinlerini oluşturabiliyoruz. Zaman ile yarıştığımız bir dönemde yaşıyorken bu hizmetimiz müşterilerimize önemli bir konfor alanı sağlıyor.

Bundan Ondan Şundan’ın ürünlerinin satışı sadece showroomda mı gerçekleşiyor?

Sadece showroomda değil. Bundanondansundan.com üzerinden, bundanondansundan Instagram hesabından direk mesaj yoluyla ve WhatsApp hattımızla da satışlarımız gerçekleşiyor.

Bundan Ondan Şundan’daki parçaları seçerken nelere dikkat ediyorsun?

Önce kendime “Bu parçaları alır ve severek giyer miyim?” diye soruyorum. Cevabım “Evet” ise hiç düşünmeden onlara yer veriyorum. Aksi bir durumda başarılı olamıyorum zaten (gülüyoruz).

Bir kadının gardırobunda sana göre hangi parçalar bulunmalı?

Kesinlikle elbisler (gülüyoruz). Her kadın kendini iyi hissettiren, vücut tipine uygun, kurtarıcı bir elbiseye sahip olmalı bana göre… Hem elbiseler her tarza uyum gösterebiliyor. Topuklu bir ayakkabıyla şık bir kadın olurken, spor ayakkabıyla cool bir görünüm yakalama şansını sunuyorlar.

Röportaj: Didem Yeniay
Fotoğraflar:
Çağrı Kılıçcı