Salvatore Ferragamo Sonbahar/Kış 2019 tasarımları Milano’da sergilendi. Paul Andrew’un kreatif direktörlüğündeki ‘Generation’ ismi verilen koleksiyonda Ferragamo ruhunu, çizgisini; jenerasyonlar arasındaki süregelen kültürel miras, güç ve aileyi temel aldığına şahit olduk. Ferragamo’nun ikonik koleksiyonlarına Galeries Lafayette, Harvey Nichols ve Brandroom mağazalarından ulaşabilirsiniz.

Erkek Hazır Giyim Tasarım Direktörü Guillaume Meilland ve Paul Andrew’un kadın ve erkek koleksiyonlarında politik birlikteliği vurguluyor. Aksesuarlarda süetler, yumuşak deriler, yılan gibi egzotik derilerden yamalar dikkat çekerken hazır giyim koleksiyonunda Ferragamo’nun yaygın olarak kullandığı 1942 yılını çağrıştıran multicolor yamalar ön plana çıkıyor. Modern detaylarla şal desenleri, kaşmir paltolar, deriler, el dokumalarıyla dikilen hırkalar, klasik Gancini çanta modelinin jakarlı monogram versiyonu koleksiyonun yıldız parçalarından…

Erkek koleksiyonunda güderi, fitilli kumaşlar, yün gabardinler ceketlere ve dış giyim parçalarına bir duruş ve ağırlık kazandırırken kullanışlı kesimler, özel tasarlanmış kalıplar koleksiyondaki her parçada hissediliyor. Geleneksel İtalyan ve İngiliz çizgisiyle 3 düğmeli yeni takımlar erkeklerin kış gardırobunun temel parçalarından oluyor.

Ayakkabılar koleksiyonun tamamlayıcı unsuru olurken heykelsi topuklar açık renkli süetler, saten sivri burun stilettolar ve botlarda dikkat çekiyor. Günlük tarzlara uyum sağlayan çantalar soft süetler, güderiler ve elde taşınan küçük formlarda karşımıza çıkıyor.

Salvatore Ferragamo tasarım ve işçiliği neredeyse bir asır boyunca ikonik bir referans oldu, Ferragamo’nun yeni kreatif anlayışının odak noktasında ise yeni jenerasyonlara inovatif zanaatkarlık anlayışını göstermek var.