Her gün düzenli olarak kullandığımız parfümleri nasıl ve ne kadar uygulamalıyız? Parfüm kullanmanın püf noktaları ve incelikleri nelerdir? Kullandığımız parfümün etkisini ve kalıcılığını nasıl arttırabiliriz? Tüm bu soruların yanıtlarını haberimizde veriyoruz.

Parfüm kullanımına ilişkin püf noktaları

Parfümü kullanmadan önce güzel kokması için cildin ve uygulanan bölgenin temiz olması gerekiyor. Kalıcılığını arttırmak içinse parfümü  kıyafetimize değil bedenimize sıkmamız gerekiyor.

Parfüm seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kullandığınız parfümün cilt tipinizle uyumlu olmasıdır. Cilt tipinizle uyumlu kullandığınız parfüm daha güzel bir koku elde etmenizi sağlayacaktır.

Cildinize uyguladığınız parfümü ovalamayınız ve parfümün kalıcılığını arttırmanın bir diğer yolu ise parfümü cildin doğru noktalarına sıkmak özellikle nabzın attığı yerler güzel kokuyu destekleyen en iyi yerlerdir.

Parfümün saklama koşulları parfümünüzün ömrünü uzatmaktadır. Parfümünüzü güneşten, ısıdan ve nemden uzak tutmakla birlikte kapalı ve serin ortamda tutmak parfümlerin ömrünü uzatıyor.

Doğru parfüm kullanmanın detaylarına aşağıda paylaştığımız video ile ulaşabilirsiniz.