Edebiyat tutkunlarının İş Sanat’ta büyük bir ilgiyle takip ettiği dinleti serisinin bu sezonki son şairi Orhan Veli Kanık olacak. Atilla Birkiye’nin hazırladığı, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyarladığı Gün Olur Alır Başımı Giderim isimli dinletide, Orhan Veli’nin en sevilen şiirlerini usta oyuncu Metin Belgin seslendirecek.

Garip akımının öncüsü!

Ölçüsüz, uyaksız, yalın bir dil kullanarak yazdığı şiirleri ile yediden yetmişe herkesin gönlünde taht kurmuş bir şair olan Orhan Veli, şiirlerinde daha çok sıradan insanın gündelik sorunlarını işledi. Garip akımının öncülerinden olan şair, halk şiiri ve türküsünün de etkisinde kalarak insan ve doğa sevgisini işleyen şiirler yazdı.

Sözcüklerle notaların iç içe geçeceği dinletide Serdar Yalçın’ın şairin dizelerinden bestelediği yedi eserini Deniz Erdoğan Likos ve Zafer Erdaş seslendirecek. 7 Mayıs 2018, Pazartesi günü saat 20.30’da gerçekleşecek dinleti öncesinde saat 17.00’da da öğrenciler için özel matine düzenlenecek.

Ufak bir notu da sizlerle paylaşalım; yerler numarasız ve dinleti ücretsiz… Salonun kapasitesini de göz önünde tutarsanız, dinletiye gideceklerin önceden İş Sanat’a gitmelerini tavsiye ederiz.