Ocean’s 8 tarafından filmin tek mücevher ortağı olarak teklif alan Cartier, kadınlara kendileri gibi olmaları için cesaret veren geçmişi nedeniyle, projede yer almaya karar verdi. Bir mücevher tasarımcısından, filmdeki soygun sahneleri için çok özel bir parça tasarlaması talep edilince, bu süreç son derece meşakkatli ve heyecan verici bir girişime dönüştü.

Filmde kullanılacak özel tasarım için mücevher atölyeleri harekete geçti

Cartier, filmde kullanılacak bu çok özel parça için, Paris’te rue de la Paix’de bulunan mücevher atölyelerini harekete geçirdi. Atölyedeki mücevher zanaatkarlarının bu görevi sekiz hafta içerisinde tamamlamaları gerekiyordu. Cartier, sinema filmine özel hayal gibi bir tasarım yapılması için tüm zanaatkarlığını bu kolyeye vakfetti ve tamamlanan kolyeyi Paris’ten New York’a gönderdi.

Mücevher filmde rol alan oyunculara emanet edildi

Cartier, beş gece süren ve Metropolitan Müzesi’nde çekilen sahnelerde, Cartier koleksiyonunda yer alan mücevherler, saatler ve aksesuarları, filmde rol alan oyunculara emanet etti. Filmde sıkça karşımıza çıkan ve New York’un simgelerinden biri olan Maison de Cartier, ana sahnelerin çekildiği mekân haline geldi. Filmin çekilebilmesi için Maison de Cartier, iki gün boyunca ziyarete kapatıldı ve salonları adeta birer sinema setine dönüştü.