Senenin en büyük moda etkinliği olan Mercedes-Benz Fashion Week’e sayılı günler kala, hepimiz defilelerde göreceğimiz stiller ve koleksiyonlar için çok heyecanlıyız. Etkinliğin ana sponsorlarından Dyson, bu sene kuliste yerini alıyor, tüm saç tasarımları ve defile stilleri Dyson Supersonic saç kurutma makinesi ile hazırlanıyor.

Ünlülerin ve podyumda yürüyen modellerin kırmızı halı ve defile görünümleri, evde uygulanması imkansız gibi görünse de aslında değil! Yıldızların uyguladığı tüm trendler, artık kırmızı halıdan gerçek hayata kolayca aktarılabiliyor. İşin püf noktası duruşunuzla ve stilinizle hangi görünümün sizde güzel duracağını ve hangi saç şekillendirme ürününü kullanacağınızı kefşetmekte yatıyor.
Hızlı kurutma özelliği ve akıllı ısı teknolojisiyle saçınızın parlaklığını koruyan Dyson Supersonic saç kurutma makinesi, yeniden tasarlanan yepyeni başlıklarıyla ihtiyacınız olan kusursuz Moda Haftası görünümünü yaratmanız için yanınızda.

Dyson Türkiye kişisel bakım kategorisi marka elçisi ve ünlü saç tasarımcısı Ahmet Cobain; saçınızın düz, dalgalı veya kıvırcık olmasına bakmaksızın, harika bir stile kavuşmak için ilk adımın saçınızı hangi ürün ile doğru şekillendireceğinizi bulmak ve saç tipinizin ısıdan ve hava akışından nasıl etkilendiğini anlamak olduğunun altını çiziyor. İşte evinizde Moda Haftası görünümünü kolayca yakalamak ve sağlıklı saçlara kavuşmak için bazı ipuçları:

• Nem nedeniyle kıvrılan, uzun ve kalın telli saçlarınız mı var? Saç şekillendirmede Türk saç tasarımcılarının en yakın arkadaş adayı Difüzör başlığı daha iyi bir kontrolle daha geniş bir saç alanını şekillendirmenizi sağlıyor. Böylece hava, saçın derinliklerine nüfuz ediyor. Dyson’ın hava akışını iyileştirmek için Difüzör içine eklediği yeni bir çift dokuma örgü katmanı, saçtakikabarıklığı azaltmak için daha düz ve doğru hava akımı oluşturuyor. Böylelikle hava koşulları nasıl olursa olsun doğal saç stilinizin keyfini çıkarabiliyorsunuz.

• Önünüzde uzun bir gün ve sizin tüm gün kalıcı bir saç stiline mi ihtiyacınız var?Havayı tek bir yöne yönlendiren ve saçları yuvarlak bir fırçayla düzeltmenizi sağlayan süper ince Şekillendirici başlık tam size göre. Daha verimli şekillendirme için hassas bir hava akımı oluşturmanıza olanak tanıyan bu başlık, saçınızda hafif dalgalı veya dümdüz bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Zahmetsiz ve havalı bir stil için saçınızı hızlıca topuz yapın ve perçemlerinizi düzleştirin. İşte bu kadar!

• Bir randevuya yetişeceksiniz ve saçınızı düzeltmek için çok az zamanınız mı var?Öyleyse Düzleştirici başlık en iyi dostunuz. Saç köklerinizde hacim yaratıp, uçlarda kıvrımlar oluşturarak pürüzsüz bir görünüme kavuşmak için saçınızı parmaklarınızı aralardan geçirerek biraz sert bir şekilde kurutun.

• Saç telleriniz çok mu ince ve bu nedenle saçlarınızı hızla kurutmak için mücadele mi veriyorsunuz? Hassas Kurutma başlığı saçınızı hızlı kuruturken, daha yumuşak ve dağınık bir hava akımı sağlıyor. Bunu, havayı daha büyük bir alana dağıtarak fakat saç kurutma makinesiyle aynı miktarda enerjiyi kullanarak yapıyor. Böylece saç derinize olan odağı, darbeyi ve sıcaklığı azaltıyor, sizin daha rahat hissetmenizi sağlamasının yanında, başlık saç derisine daha yakın şekillendirme olanağı sunuyor.

• Kıvırcık saçlarınızı kontrol altına alamayacağınızı ve kabarık saçların kaderiniz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Yeniden düşünün. Kıvırcık saçların düzeltilebilmesi için gerilimli ve kontrollü şekilde iki farklı hava akımı birleşimine ihtiyaç duyulur. Kıvırcık ve kabarık saçlar için tasarlanan yeni Geniş Dişli Tarak başlık güçlü dişleriyle saçlarınızı kurutur; hacim ve şekil verirken düzeltebilmenizi sağlar.
Dağınık hava akımıyla köklere yakınlaşarak hacimli ve yapılı bir stil oluşturmanıza yardımcı oluyor. Hassas Kurutma başlığıyla çocuklarınızın saçını da yüksek ısıdan endişe duymadan kurutabilirsiniz.

Saçınızdaki “ombre” veya ışıltı tonlarını da sene boyunca korumak istiyorsanız, aradığınız şey Hassas Kurutma başlığı. Bu başlık, düşük sıcaklığı koruyarak yüksek ısının, saçlarınızdaki amino asit tellerinde oluşturduğu değişiklikleri ve renk solmasını önlüyor.

Dyson Supersonic saç kurutma makinesinin bu yeni başlığıyla, gerilimli hava akımını kontrollü hava akımıyla birleştirerek doğal saçlarınızı açabilir ve pürüzsüzleştirebilirsiniz. Daha kalın saç tellerine sahip olanlar, saçlarını şekillendirmek için daha fazla ısıya ihtiyaç duyar. Görünümünüzü tamamlamak için bir düzleştiriciyle üzerinden geçebilirsiniz.

Güzel ve doğal bir görünüme kavuşmak için, yeni Geniş Dişli Tarak başlığı istediğiniz hacmi elde edinceye kadar tepe noktanızdan yukarıya doğru, düşük ısıyla ve orta hızda birkaç kez çalıştırın.
Saçınızda ne kadar çok pratik yaparsanız aldığınız sonuç zamanla kusursuz olacaktır.Dyson Hair’in Youtube kanalında en uygun ısı ve hava ayarlarını, doğal saçınızla en iyi görünümü nasıl alacağınızı anlatan basit, uygulanabilir ve bilgilendirici videolardan yararlanmanızı öneriyoruz.