Tasarımcının baş harflerini sade ve stilize bir tasarımla sunan geometrik Michael Kors Signature (imza) logosu ilk kez, sezonun art deko ruhunun bir tamamlayıcısı olarak Fall 2000 defilesinde tanıtıldı.

Grafik MK deseni, hazır giyimden trikoya kadar çeşitli ürünlerde kullanıldı. Klasik monograma modern bir açıdan bakan logo, sadece Michael’ın imzasına değil, aynı zamanda tasarımcının okul yıllarında sık sık çizdiği bir desene de bir selam niteliğinde.

Michael Kors Signature geri döndü

2004 yılında, MICHAEL Michael Kors aksesuar koleksiyonunun sunulmasıyla birlikte, bu kez günümüzdeki ikonik logo baskısına benzeyen şekliyle ‘Signature’ logosu geri döndü. İlk kez valizlerde ve el çantalarında kullanılan logo, markanın mirasını ve köklerini yansıtıyor.

Bugün Signature logo, Michael Kors’un, seyahat kodlarının ve pragmatik cazibenin zamansız sofistike sembolü haline geldi. Michael Kors adı ve logosu koleksiyonlarda genelde sezonun ruh halini veya ilhamını yansıtarak periyodik olarak sunulur ama Signature logosy MICHAEL Michael Kors koleksiyonlarının vazgeçilmez Michael Kors adının ve logosunun yeni tekrarları periyodik olarak sunulur ama Signature logosu, MICHAEL Michael Kors çizgisinde her zaman var olacak.