Konser öncesinde kuliste heyecanını basın mensupları ile paylaşan başarılı sanatçı, yeni albümüyle ilgili tüyolar da verdi. Yılbaşının hemen ardından çıkarmayı planladığı yeni albümü için planlanandan fazla şarkı seçtiklerini bu yüzden albümünü ikiye böldüklerini dile getiren Özbey, ”Sevenlerim merak etmesin, bu sefer arayı fazla açmayacağız. Peş peşe iki albüm çıkaracağız.” diyerek hayranlarına müjdeli haberi verdi. Yoğun konser programı dolayısıyla sadece hava limanlarında dinlenebildiğinin de altını çizerek ”Sizin aracılığınızla yetkililere sesleniyorum. Hava alanlarında yatacak bir yer olmasını rica ediyoruz.” şeklinde özel bir istekte de bulunan Merve Özbey, herkesi tebessüm ettirdi. Öte yandan sahnelerden emekli olduğunda gastronomi ile ilgilenmek istediğini dile getiren Özbey, ”Evde güzel yemek yaptığımı söylerler. Tüm yemeklerde iddialıyım. Emekliliğimde küçük bir sahil kasabasında on beş yirmi masalık butik bir yer açma gibi hayallerim var. Nasip olur mu bilemem elbette.” sözleri ile hayallerini basın mensupları ile paylaştı.

Merve Özbey  Jolly Joker Vadistanbul ‘da

“Vicdanın Affetsin” parçası sahnesinin açılışını yapan güzel şarkıcı, performansının ilk yarısında kendisini dinlemeye gelenlere adeta görsel bir şölen sundu. Sahnesine pop ağırlıklı şarkılarla başlayan Özbey, “Zannetmeyin ki hep pop söyleyeceğiz, birkaç şarkı sonra arabeske döneceğiz. Sezen Aksu’ya da, Ahmet Kaya’ya da, Selami Şahin’e de sırayla selam göndereceğiz.” dedi.

Sahneye çıkan Ferman Toprak, bir süre sonra müzikseverlerle buluşturacağı yeni single’ını ilk defa Merve Özbey’in sahne aldığı Jolly Joker Vadistanbul’da seslendirerek Özbey’e farklı ve beklenmedik bir jest yaptı. Bir ara kendisini Ferman Toprak’ın şarkılarına kaptıran güzel sanatçı eline aldığı tesbihle birlikte arabesk ezgilere eşlik etti. Bir ara konserine gelen bir hayranını sahneye davet ederek onunla sahnede halayda çeken Merve Özbey, sempatik tavırları ile de ilgi odağı oldu. Performansının ikinci bölümünde kırmızı bir elbise tercih eden Merve Özbey, muhteşem geceyi Yıldız Tilbe’nin “Delikanlım” şarkısı ile sonlandırdı.