Popüler isimlere yaptığı makyajlarla beğeni toplayan Makyaj Artisti Melis İlkkılıç 2018 yaz sezonu trendlerini ve gelin makyajı tüyolarını paylaştı.

Gözlerde iddialı renkler

Son dönemin yeni ve yükselen trendi olan “strobing makyajı”nın, yani aydınlık ve parlak cilt görünümünün bu yaza damgasını vuracağını belirten İlkkılıç, yeni bir eğilim olarak da blok renklerin kullanımının arttığını söylüyor. Bu trend doğrultusunda gözlerde ve dudaklarda tek bir renge ait ton kullanımını bu sezon çok sık göreceğiz. Özellikle gözlerde maviden turuncuya hatta kırmızıya kadar iddialı renklerde, mat ya da ışıltılı, metalik ya da kadifemsi olarak farklı bitişlerde bu trendin karşımıza çıkacağını söylüyor İlkkılıç.

Yaz gelinleri doğallığıyla büyüleyecek

İlkkılıç, bu yazın gelinleri için önerilerini şöyle sıralıyor: “Yanaklarda pembe, şeftali ve somon renkleriyle taze bir görünüm her zaman favorim. Kirpiklerde bolca siyah maskara kullanıyorum. Eyeliner bu sezon da var ancak daha minimal şekilde kendini gösteriyor. Dudaklar nemli… Yanaklarla paralel olarak somon ve şeftali tonlarıyla tamamlanıyor. Gözler de hafif gölgeli ama kaşlara kadar çıkmıyor. Doğal görünüm için gölgeleri kirpik diplerinde bırakıyoruz. Etkisi artırılmış bir görünüm için gözlerde parlak bronzlar ve sedefli kahveler de bu sezon gelin makyajında çok moda.”

AVON True Işıltı Veren Fondöten

30 ml, Kampanya fiyatı – 14,95 TL

AVON True Glimmerstick Cosmic Brown Göz Kalemi

Kampanya fiyatı – 10,50 TL

AVON Mark Spectra Lash Maskara

Kampanya fiyatı – 16,50 TL

AVON Mark Göz Farı Paleti

Kampanya fiyatı – 23,50 TL

AVON Mark Likit Parlak Ruj

Kampanya fiyatı – 23,50 TL

AVON True Colour Allık Şeftali

Kampanya fiyatı – 22,50 TL

AVON True Glimmerstick Kaş Kalemi Dark Brown

Kampanya fiyatı – 12,95 TL

AVON True CC Cilt Kusurlarını Düzgünleştirici İnciler

 

Kampanya fiyatı – 22,95 TL