İstanbul’da yaşıyorsanız ve hafta sonunda kahvaltıyı dışarıda yapmak istiyorsanız bu haberimiz tam size göre. Sizler için  kahvaltı yapabileceğiniz yerleri sıraladık. Bakalım hangi semtlerde hangi kahvaltı mekanları meşhur?

1-Rumeli Hisarı

Kahvaltı denilince akla Rumeli Hisarı geliyor. Kahvaltıcılarıyla meşhur bu boğaz semtinde,  birçok cafe ve restaurantta boğaza karşı açık büfe ya da serpme kahvaltı keyfi yapabilirsiniz.

Cafe Nar, Kale Cafe, Lokma, Nezih, Oba Restaurant, Sade Kahve bunlardan birkaçı…

2-Sultanahmet

Tarihi doku içerisinde kahvaltı keyfi yapmak da bir başka olur. Siz de tarihle iç içe bir yerde kahvaltı keyfi yapmayı tercih edenlerdenseniz Sultanahmet iyi bir tercih olabilir.

Armada Teras Restaurant, Saade Kahvaltı, House of Medusa, Mihri Restaurant&Cafe’yi tercih edebilirsiniz.

3-Karaköy

Karaköy’de Rumeli Hisarı gibi kahvaltı mekanlarıyla dikkat çeken bir semt.  Hafta sonları sabah saatlerinde kahvaltı için birçok kişi Karaköy’e akın ediyorlar. Siz de kahvaltınızı Karaköy’de yapmak isterseniz Nar Dükkan, Pan Karaköy, WOM ve Namlı Gurme’ye uğrayabilirsiniz.

4-Sarıyer

Denizi görmeden kahvaltının tadı çıkmaz diyenlerdenseniz Sarıyer’i de tercih edebilirsiniz. Birçok kahvaltı mekanının olduğu bu semtte, börekçiler de oldukça meşhur.

Göze Teras Cafe Sarıyer, Sarıyer Hünkar Börekçisi, Pileki Pide Sarıyer bu semtte gidebileceğiniz kahvaltı mekanları arasında yer alıyor.

5-Kadıköy

Eğer Anadolu Yakası’nda oturuyorsanız Kadıköy’de birçok kahvaltı mekanı sizleri bekliyor. Bu mekanlar arasında en ünlüleri ise Moda Van Kahvaltı, Piraye Kafe, My Chef, Happy Moon’s, Süt Yumurta Reçel, Kev Cafe..