22 Mayıs 1991’de Seul, Güney Kore’de doğdu.2009 yılında Korea National University of Arts’a katıldı ama 2011 yılında eğitimine grup üyeleri Chanyeol ve Baekhyun ile Kyung Hee Cyber University’de devam etti.

Kariyerinin başlangıcı

2006 sokaktayken bir SM menejeri tarafından keşfedildi. 16 yaşındayken S.M. Entertainment’a katıldı.

2007 yılında, Super Junior’ın Attack on the Pin-Up Boys filminde konuk oyuncu olarak yer aldı.

2008 yılında TVXQ’in HaHaHa müzik videosunda grup üyeleri Park Chan-yeol ve Kai ile birlikte rol aldı.

EXO grubuna dahil oluşu

Suho, EXO üyeleri arasından S.M. Entertainment’a giren ilk kişiydi. En uzun staj yapan üyedir. 15 Şubat 2012’de EXO’nun onuncu üyesi olarak tanıtıldı. Grubun lideridir.

Şubat 2014’ten beri Kore müzik programı Inkigayo’yu grup arkadaşı Baekhyun, oyuncu Lee Yu-bi ve ZE:A grubu üyesi Kwanghee ile sunmuştur. Daha sonra Baekhyun ile gruplarının 2015 yılındaki geri dönüşleri için sunuculuğu bırakmışlardır.

Solo kariyeri

2013 yılında Saving Santa filminde baş karakter Bernard’ı seslendirdi. Ayrıca filmin müziğini de seslendirdi.

Ocak 2015’te S.M. Entertainment müzikali School Oz’da grup üyesi Xiumin, f(x) grubundan Luna, SHINee grubundan Key, TVXQ grubundan Changmin ve Red Velvet grubundan Seulgi ile beraber yer aldı. Müzikalde Hans karakterini canlandırdı.

Mayıs 20152te One Way Trip (Glory Day adıyla da bilinir) adlı filmi çekmeye başladı. Film, 20th Busan International Film Festival’inde gösterildi. 15 dakika içinde film için biletler tükendi.

Şubat 2016’da 2AM grubunun üyesi Jo Kwon’un solo müzik videosunda yer aldı.Nisan 2016’da Suho’nun “How Are You Bread” adlı web drama başrolü oynayacağı açıklandı. Dizi Kore ve Çin’de 2016’nın ikinci yarısında yayınlandı. Haziran 2016’da Suho, SM Entertainment’ın müzik projesi Station için “My Hero” adlı şarkıda Leeteuk, Kassy ve şarkı yazarı Cho Young Soo iş birliği yaptı. Temmuz 2016’da Suho ve grup arkadaşı Chen, Çin yapımı “Beautiful Accident” adlı film için aynı isimle şarkı yayınladı.

Ocak 2017’de MBC drama üçlüsü Three Color Fantasy’in parçası olan The Universe’s Star adlı dramada başrol Woo Joo karakterini canlandırdı. 3 Şubat 2017’de SM Station projesi altında jazz piyanist Song Young-joo ile iş birliği yaptığı “Curtain” adlı şarkısı yayınlandı.