Kadınların moda kıyafetleri değişse de yıllar geçtikten sonra tekrar aynı kombinler gündeme geliyor. 90’ların kadın modasının yanında erkek modası da dikkat çekiyor. İşte Efsane yılların modası…

Efsane 90’lar

2000 yılların içinde hızla ilerlerken, herkesin dilinde her zaman 90’lar var. O Meşhur 90’lar… Özellikle büyüklerimizden duyduğumuz “bizim zamanımızın modası” diye tabir ettikleri işte o moda kavramı.

Mini etekler, omuz hizasına gelen saçlar, beli açık bluzler ve yüksek bel pantalonlar.

Hızla geçen 2000’ler

80’ler diyince aklımıza ilk gelen şeyler; Her zaman aerobik kıyafetler ( plates salonlarının vazgeçilmezi), güzel çirkin ve yalan rüzgarı oldu. Dönemin modası ve  aşkları yalan rüzgarıyla eserken aşkın vazgeçilmezliğini de anlatan 2017 yılında tekrar vizyona giren ve baş rollerini Maxime Nicolas Gob. ve Tristan Louka Meliava yer aldığı film oldu. Filmin konusunun yanı sıra kıyafetler izleyici üstünde bir hayli etki bıraktı. Korselerin özellikle balo elbiselerinde giyildiği hatta ve hatta çılgınlık yapıp t-shirt üstüne bile giyilmeye başlanmışken 80’li modasının etkisi 2000’ler de de devam ediyor diyebiliriz o zaman.

Yılların karmaşası

Modanın hiç yaşı olmadı. Olamaz! Moda yıllar içinde iç içe girmişken; yaş ve dönem sınırlaması yapmakta doğru olmaz böylelikle.