Eczacıbaşı’nın vitamin, mineral ve gıda takviyesi markası Dynavit ailesinin pediatri alanındaki ürünü Dynavit Balık Yağı; doğal bitkisel şeker stevia ile tatlandırılan portakal aroması ile dünyanın önde gelen tadım uzmanlarının değerlendirilmesi neticesinde Uluslararası Lezzet Enstitüsü tarafından Superior Taste Award’a layık görüldü.

Merkezi Brüksel Belçika’da bulunan ve 2005 yılında bu yana dünyanın dört bir yanından 15.000’den fazla gıda & içecek
ürününü değerlendiren International Taste Institute, prestijli şef & sömeliyelerden oluşan jürisi ile her yıl objektif tadım metodolojsi izleyerek Superior Taste Award-Lezzet Ödülleri’ni sahiplerine teslim ediyor. 100% tat odaklı tek sertifikasyon olma özelliğini taşıyan Superior Taste Award, tadım için gönderilen ürünlerin Avrupa’nın en prestijli derneklerinden seçilen 200 Şef & Sömeliye tarafından değerlendirilmesi sebebiyle dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul ediliyor.
Uluslararası analiz methodları baz alınarak kör tadım yöntemi ile test edilen ve maksimum objektiflik taşıması sebebiyle tüketicilere güvenilir bir rehber olma özelliği taşıyan ödülün Belçika Brüksel’de bu yıl yapılan değerlendirmesi neticesinde Dynavit Balık Yağı, 1 Yıldız 2021 Superior Taste Award – Lezzet Ödülü’ne layık görüldü.

Çocukların rahatlıkla içebileceği portakal aromalı Dynavit Balık Yağı, özellikle çocuklarda şeker yerine kullanılmasının yararlı olabileceği bulunan3, sıfır kalorili doğal bitkisel şeker stevia ile tatlandırılmıştır. Koruyucu ve renklendirici içermez.