Güneşin UV ışınlarının ciltteki hasarını onarmak için hem yaz aylarında hem de kış aylarında leke karşıtı krem kullanmak oldukça önemlidir. Siz de yeni seneye girerken tazelenmiş ve aydınlık bir cilt için hazırlıklara başlayın!

Farklı nedenlere bağlı olarak ciltteki melanin üretimi artarak koyu renkler ya da yüzde bölgesel kararmalar oluşur. Dermokil Xtreme Anti-Spot Leke Kremi, ciltte pigmentasyon (melanin artışı) kontrolü sağlayarak koyu lekeleri (güneş lekeleri, hamilelikte oluşan lekeler, sivilce ve çil gibi) azaltır ve rengini açar. İçeriğindeki özel aktifler sayesinde düzenli uygulanıldığında koyu lekelerin oluşumunu önler. İçeriğindeki 30 SPF güneşin UV ışınlarına karşı koruma görevi görür ve cildinizi koruma altına alır. Leke giderici aktiflerin bulunduğu Dermokil Xtreme Anti-Spot Leke Kremi’nin içeriğinde aynı zamanda bezelye çeşidi olan pea, ekstrakt ve sukroz dilaurate bitki özlerinden elde edilen bileşenler yer alır. Bu özel formülü ile cilt beyazlatıcı, pigment düzenleyici ve homojenik olmayan renk önleyici etkisi gösterir. Diğer içeriğinde bulunan hammadde ise alpha arbutin aktifi, cilt beyazlatıcı görevini görürken UV ışınlarının ciltte yarattığı cilt koyuluklarını ve oluşmuş çilleri, cilt tonunu açarak etkisini gösterir. Her cilt tipine uygun olan leke kremi yağlı bir his bırakmaz içeriğinde boya ve paraben içermez.

Dermokil Natural Skin Kil İçerikli Leke Karşıtı ve Aydınlatıcı Maske, bakım ve onarım amacıyla kullanılır. İçeriğinde leke karşıtı aktifleri bulundurarak cildin tonunu düzenler. Aynı zamanda yapısında bulunan doğal granüller ve yeşil kil ile cilde peeling etkisi yapar. Tıkanmış gözeneklerinizi temizler ve ferahlık sağlar. Özel formül bileşenleri sayesinde cildinize bakım yapmanızı sağlayan maske, cildinizin aydınlanmasına da yardımcı olur. Eşit cilt tonuna ve aydınlık bir cilde kavuşabilmek için maskeyi haftada 2-3 gün kullanabilirsiniz. Hassas ciltlerin maskeyi ince bir tabaka halinde uygulayıp süreyi kısaltması uygun görülüyor. Anti-Spot Leke Kremi ve Leke Karşıtı Aydınlatıcı Maske’nin bir arada kullanılması ciltteki etki oranını artırır.