Röportaj: Çağla Gülsaraç

Women’s Style Türkiye: 16 sezondur reyting rekorları kıran Arka Sokaklar dizisinde rol alıyorsunuz. Dizi nasıl gidiyor?

Deniz Çatalbaş: Benim için Arka sokakların 16 sezon reyting rekorları kırarak devam etmesinin en özel sebebi, ülkemizde yaşanan hassas ve güncel konuları işlememiz ve izleyici kitlesine bunu en doğal şekliyle aktarmamızdır. Bu sebeple her bölüm farklı bir heyecan ve mutlulukla geçiyor:)

W.S.: Dizinin fanları karakterleri çok benimsiyor. Size sosyal medyadan daha çok nasıl mesajlar geliyor?

D.Ç.: İnanılmaz bir fan kitlesi var. Çok tatlı mesajlar alıyorum. Özellikle okul çağında olan gençlerimiz veya daha minikleri:) gerçekten sizi bir ablası, idolü gibi görüp örnek alıyorlar. Bu sebeple sosyal medyadan paylaşımlarım, verdiğim mesajlara dikkat etmeye çalışıyorum. Tüm mesajları göremesem de hepsini çok seviyorum

W.S.: Basketboldan Best Modelliğe ve oradan da oyunculuğa uzanan bir kariyeriniz var. Kariyerinizden memnun musunuz?

D.Ç.: Hayatım boyunca hiçbir zaman uzun vadede hedefler koymadım. Hangi durumun içindeysem ona kendimi yüzde yüz verdim ve sonra gelecek sürprizi bekledim. Gerçekten de çok farklı yollar çıktı karşıma. Bu farkındalığa varmadan önce, hedeflediğim şey olmuyor diye çok üzülüp, kaygıya kapılıyordum ama şimdi aksine ‘’ sıradaki ‘’ diyorum 😁 Şu anki yaşam tarzımdan çok haz alıyorum. Ne kadar insanlarla tanışırsam, kendimi o kadar iyi tanıdığımı fark ediyorum ve yolum çok uzun, oyunculukta kendimi daha iyi tanımam içinde çok yerinde bir meslek:)

W.S.: Basketbolda forvettiniz. Peki oyunculukta forvet olmaya hazır mısınız?

D.Ç.: Aslında basketbolda guard (oyun kurucu)- forvet oynuyordum. Oyunculukta da kendi oyunumu kurmayı seviyorum. Takım oyuncusu olsamda, içimde alev alev yanan bir tarafım var🙈 yeni yılda, daha fazla kendimle zaman geçirmeyi aynı zamanda daha fazla gözlem yapmayı hedefliyorum.

W.S.: Kendinize yeni yılda yeni hedefler koydunuz mu? Neler?

D.Ç.: Yeni yılda, daha fazla kendimle zaman geçirmeyi aynı zamanda daha fazla gözlem yapmayı hedefliyorum

W.S.: Hayatınıza Best Model olmanın getirdiği bir yük oldu mu? Sonrasında neler değişti?

D.Ç.: Pek bir yük olmadı.

W.S.: İlk oyunculuk deneyiminiz sonrası oyunculuğa bakış açınız nasıl değişti?

D.Ç.: Yaşam tarzımın değiştiğini fark ettim. İnsanlara bakış açım, davranışlarım, içselleştirdiğim cümlelerin değişmeye çalıştığını fark ettim. Açıkçası oyunculuğu daha teorik düşünürken daha yaşamın içinden daha canlı bir şey olduğunu görüyorum.

W.S.: Sizi daima formda görüyoruz. Nasıl besleniyorsunuz. Okurlarımızla beslenme tüyolarınızı paylaşabilir misiniz?

D.Ç.: Evet:) spor benim hayatımın çok önemli bir yerinde. Hep söylüyorum. Hala sporcu kimliğimi tam olarak bırakamadım fakat şöyle bir durumum var. Bir o kadar da yemeyi çook seven bir insanım. Formda olmamın büyük sebebi, altyapımın iyi olması ve sporu hic bırakmamam. Hala her sabah set saatimden önce kalkar sporumu yapar evden öyle çıkarım 🙂 Okurlara tavsiye vermekten ziyade, bilinen ama benim mottolarımdan olan bir sözü paylaşmak istiyorum. “Delilik, aynı şeyi tekrar tekrar yapıp, farklı sonuçlar beklemektir.

W.S.: Set dışında neler yapıyorsunuz?

D.Ç.: Sokak basketbolunu çok severim. Hatta çoğu zaman rol arkadaşlarımı o kadar zorlarımki maç ayarlamak için sonucunda, Şevket abi beni mesajlaşma grubundan atar🙈🤣 bunun dışında mistik ve spirütüel şeylerle çok uğraşırım. Okurum dinlerim. Tütsülerimle ve özel yağlarımla uğraşırım🙈 evde zaman geçirmeye bayılırım.

W.S.: Arkadaşlarınız sizi nasıl tanımlar?

D.Ç.: Auramın çok saf olduğunu vurgularlar. Bu sebeple çocuksu olduğumu söylerler.

W.S.: Alışveriş tercihleriniz nelerdir? Daha çok ne tarz alıverişler yaparsınız?

D.Ç.: Açıkçası ben bir şey yıpranmadan yeni bir şeye geçmeyi sevmeyen biriyim. Ailemden böyle gördüm ve minimalist yaşam biçimini benimsediğim içinde çok alışveriş yapmayı tercih eden biri değilim.

W.S.: Biraz da müzik konuşalım. Müzikle aranız nasıl. Sizi en iyi yansıtan müzik tarzı hangisidir?

D.Ç.: Koku ve müzik beni bir anda bir anıma götürür. Bu sebeple beni çocukluğum güzel yerlerine götüren 90’ları dinlemeyi severim. Aynı zamanda ailemde birçok kişi bir enstrümanla ilgilenir. İlk olarak babamdan duyduğum balaban sesinden çok etkilenmiştim. Beni en iyi yansıtan müzik ise ingiliz-soul tarzıdır diyebilirim.

W.S.: Son olarak sizi genelde yalnız görüyoruz. Hayatınızda özel biri var mı?

D.Ç.: Özel hayatımı yansıtmayı çok sevmem, genelde içimde ve onunla yaşarım:) bu soruya da böyle bir cevap vermek istiyorum.

W.S.: Deniz Çatalbaş’ın ilişki konusunda olmazsa olmaz kuralları var mı?

D.Ç.: Evet var. Yapay olan hiçbir davranışa tahammül edemiyorum. Örnek veriyorum; hiç hoşlanmadığı bir şarkıyı, bakın ben dinliyorum demek için dinlemesi gibi… Bu davranış bana , aslını göstermekten kaçan bu sebeple insanları sürekli eleştiren, korkak bir birey gibi geliyor. Mutlaka altında yatan bir sebebi olduğunu biliyorum. Belki farkında bile değildir fakat elimde değil