Röportaj: Gizem Altınkaya

Women’s Style: Herkes isminin başına “Cengiz Kurtoğlu’nun oğlu ” diyerek sanki sen hiç çaba göstermemişsin gibi izlenim veriliyor. Neler söylemek istersin? O kadar çabanı görenler varken bu kadar kıskananların olması normal mi?
Aydın Kurtoğlu: En büyük çabayı ben gösterdim ki bu yolda hep tek başımaydım. Kıskanmak doğru bir tabir değil aslında niye kıskansınlar ki hepimiz kendi işimizi yapıyoruz. 2014 yılından bugüne çok fazla emek verdim, yol katettim ve hiçbiri de kolay olmadı.
W.S.: Sadece kendi bestelerinden oluşan albüm olacak mı?
A.K.: Albüm projesini çok istiyorum aslında daha önce şarkılarımı topladığım bir albüm yayınlamıştım pandemide de çok çalıştım ve bir sürü güzel şarkı yaptık. Onları bir albümde sunmak için sabırsızlanıyorum.


W.S.: Dijital müzik platformları cd satışlarını çok azalttı. Arada ki farkı nasıl dengeliyorsun?
A.K.: Çünkü tüm hayat dijitale döndü, artık herkes her şeye kolay erişebiliyor ve çabuk tüketiyor. Bu nedenle yeni dengelere uyum sağlamak zorundayız ama eskilerdeki kaset, cd duygusunu özlüyorum ve bu duygunun güzelliğini birçok insan bilmeyecek.
W.S.: Çocuğuna ninni söyler misin😃?
A.K.: Söylerim, söylerken de uyurum  İki oğlum var ikisinin de küçüklüğünde kulaklarına nini ve nasihatler fısıldamışımdır.
W.S.: Cengiz Bey ile müzik okulu açmayı hiç düşündünüz mü?
A.K.: Yok, babamla şarkı söylemeyi çok severim ama ikimizin de bu yoğunluk içinde eğitim üzerine bir planı uygulamaya vaktimiz yok. Belki güzel olabilirdi ben daha çok proje promosyon süreçleri üzerine destek olurdum babamın eğitimi ile kendimi kıyaslayamam.
W.S.: Babanla aran nasıl? Anlaşamadığınız noktalar nelerdir?
A.K.: Genel olarak iyi, onunla aramda özel bir bağ var. Söylediği her şeye dikkat ediyorum onun sayesinde hem babam hem de en iyi yol arkadaşım. Müzik sektörüne girmemi istememişti; yıpranacağım ve yorulacağımdan tedirgindi ama şarkılarımı ona dinlettiğimde en büyük manevi desteği de ondan alırım. Onun beğenmesi beni mutlu ediyor.
W.S.: Aynı zamanda seslendirme de yapıyorsun. Bilmediğimiz başka yönlerin var mı?
A.K.: Yıllar önce bir müzikalde “huysuz şirin”i seslendirmiştim arkadaşım Onur Kırış’ın bana getirdiği bir projeydi ve çok keyif almıştım. Bunun dışında şarkı yazmayı, beste yapmayı çok seviyorum bir de fırsat buldukça farklı ülkeleri keşfediyorum.
W.S.: Sosyal medya ile aran nasıl? Sosyal medyada canlı konser yapmayı düşünüyor musun?
A.K.: Sosyal medya ile aram çok iyi sayılmaz kendimle ve sevdiklerimle daha samimi ortamlarda paylaşım içinde olmayı seviyorum. Çok da paylaşım yapmıyorum projem çıktığında biraz daha aktif kullanıyorum ekibim de çok ısrarcı ama çok samimi gelmiyor bana bazı içerikler, kendi içimden geldiği gibi hareket etmesi, kendim gibi yaşamayı seviyorum.
W.S.: Seni de Instagram’da reklam veren ünlüler arasında görebilir miyiz?😃
A.K.: Projelerim için reklam veriyorum, bana gelen kurumsal reklam taleplerine önce ekibim ön elemeden geçiriyor benim uygun gördüğüm içeriklerin reklam projelerinde yer alıyorum.
W.S.: Sanatçıdan dost olur mu?
A.K.: Neden olmasın? Olmayan kötü niyetlidir, benim çok güzel dostlarım var ve hepsinin de yeri ayrı. Kimseyi rakip görmüyorum çünkü benim şarkılarımı onların dinlediğini benim de onların şarkılarını dinlediğimi, biliyorlar, biliyorum. Her projede kim çıkarırsa çıkarsın tebrik ettiğimiz, paylaşıp destek olduğumuz çok güzel ilişkilere sahibiz. Bence böyle de olmalı, samimiyet bunu gerektirir.
W.S.: Dinlemekten hiç sıkılmadığın şarkı var mı?
A.K.: O kadar çok şarkı var ki yazsam bitmez, öncelikle babamın şarkılarından asla sıkılmıyorum, konserlerde bile yorumlarken keyif alıyorum çünkü doğduğum günden beri dinleyerek büyüdüğüm bir sanatçı ayrıca yerli yabancı şarkı arşivlerim var, dinlerken mutlu olup, enerjimi güzelleştiren çok şarkı var.
W.S.: Modanın peşinden giden erkeklerden misin?
A.K.: Modayı çok yakından takip etmiyorum genel olarak rahat ve spor giyimi seviyorum kendimi özgür hissediyorum.
W.S.: Evlilikte önemli ilk 5 madde sence nedir?
A.K.: Saygı, özveri, sevgi, sorumluluk, güven. Bunlar aşırı önemli birinde sorun olursa dengeler bozulur.

W.S.: Kendini 3 kelime ile nasıl anlatırsın?
A.K.: Arkadaşlarımın yorumuna göre daha net söyleyebilirim. Dostlarına ve ailesine düşkün sorumluluklarının farkında olan bir adamım. Bunlar benim için söylenen cümleler kendimi doğru izah etmiş olmak iyi hissettiriyor.
W.S.: 2022 projelerinden de bahseder misin?
A.K.: Stüdyoda kaydettiğimiz bir sürü şarkı var 2-3 single daha çıkaracağım. 2-3 ayda bir proje çıkarmak istiyorum. Akabinde albüm projesine girebilirim. Şarkılarla ve dostlarımla güzel işler içinde olacağım bir yıl olacak. Herkesin yeni yılını kutluyorum. Akıl ve beden sağlığımızı koruyacağımız bol kazançlı ve güzel müziklerle dolu bir yıl diliyorum.

Ara başlık: “Kimseyi rakip görmüyorum!”