Aldatma en çok erkekler tarafından gerçekleştirilen bir ilişki sorunu. Çok aşık olduğunuz erkek sizi bir kere aldattı,  ona çok öfkelisiniz ancak bir yanınız da onu affetmek istiyor. Peki aldatan erkek bir daha aldatır mı, affetmekle doğru mu yapıyorsunuz? Tüm bu soruların cevabını haberimizde bulacaksınız.

“Bir kere aldatan bir daha aldatır mı?” sorusu aldatılan kadınların içini kemirir sürekli. Aldatılan kadınlar, genellikle bu depresif söze ya tamamen inanmayı ya da tamamen reddetmeyi seçerler. Bu soruya uzmanlar ise aldatma sonucu kişi acı çekmiş, gerçekten pişman olmuş, yaşamında aksamalar, kayıplar yaşamışsa aldatma eyleminin bir daha tekrar etmeyeceğini söyleyerek yanıt veriyor. Bunun nedeni de insanların deneyimlerinin sonucuna göre o yaşantıyı yeniden hayatlarına sokmak ya da sokmamak yönünde karar vermesi.

Aldatma sonucu kontroller artıyor

“Bir kere aldattı ve bu bir alışkanlık oldu” şeklindeki görüş, yeniden aldatılmaya itiyor. Çünkü çoğunlukla aldatılan eş, derin bir güvensizlik duygusu yaşıyor, aldatılmayı kendisinin bir eksikliği ya da kusuru gibi algılıyor ve çoğunlukla denetimlerini artırıyor.

Bir kere daha aldatılmamak için daha sıkı kontrollere başlıyor. Bu da aldatan eşe sadakatsiz imajı yıkıyor. Oysa ki; aldatmanın nedenlerini anlamalı ve varsa ilişkideki sorunlar açık açık dile getirilmeli.