İyi bir uyku için yatak odanızı Crate and Barrel’ın mobilyalarıyla güzelleştirmeye ne dersiniz? Kaliteli ve dayanıklı malzemelerden yapılmış yataklar, yatak başları, ahşap ya da metal komodinler, şifonyerler ve uzun yatak odası pufları sizleri Crate and Barrel mağazalarında bekliyor.

Daha geniş alan için…

Dünya ev perakendesinin gözde markası Crate and Barrel, geniş yatak odaları için büyük, göze çarpan ve başlıklı yatak modellerini tercih etmenizi öneriyor. Döşeme yatakların ve başlıkların rahat görünümleri hoşunuza gidiyorsa, yine de yatağın odanın içinde kaybolmaması adına çivi başlıklı ya da fitilli yatakları tercih edebilirsiniz.

Crate and Barrel, birbirleriyle farklı olan fakat yine de odanızı uyum içinde süsleyecek objeleri almadan önce işe, yatağa karar vererek başlamanızı öneriyor. Büyük odalarda kullanılacak başucu komodinlerin, küçük olmalarının şart olmadığının altını çizen Crate and Barrel, üç çekmeceli modelleri yatağın iki yanına yerleştirip, üstlerine de diğer eşyaların yanında küçük durmayacak lambalar yerleştirmeyi öneriyor. Büyük şifonyer modelleri ve dolaplar, geniş odaların olmazsa olmazları arasında yer alırken, kalabalık yaratmamak adına yatakla aralarına biraz mesafe koymayı unutmayın.

Yatağın ayakucuna konulacak döşemeli bir sandık veya bank, fazla yatak örtüleri veya yastıkları saklamak için ideal bir çözüm oluyor. Geniş bir yatak odasına bir otel süiti havası da vermek isterseniz, döşeme sandalye veya koltuklarımızdan birinin yanında, sevdiğiniz kitapları koyacağınız bir kitaplık ve aile fotoğraflarınızı koyacağınız çerçeveler kullanarak, kendinize küçük bir kitap okuma köşesi yaratabilirsiniz. Makyaj masası ya da küçük bir masayı cam kenarına yerleştirip, güneş ışığından daha fazla yararlanabilirsiniz. Yere kadar uzanan perdeler kullanarak odanın havasını yumuşatabilir ve özel hayatınızı garanti altına alabilirsiniz. Her şeyin tamamlayıcısı son bir ekleme olarak, odanızı büyük bir avizeyle taçlandırmayı unutmayın.

Klasik yatak odaları için…

Ortalama veya küçük yatak odaları, insana sarıp sarmalanmış hissini kolayca hissettirir. Döşeme yataklar, hem yatarak hem de oturarak kullanılabilmeleri nedeniyle, bu tip yatak odaları için idealdir. Birbirleriyle uyumlu koyu renk ahşaptan yapılma eşyalar kullanarak odanıza karakter verebilir, daha sonra yumuşak kanepe örtüleri, yatak örtüleri ve açık renklerle yatağınızı süsleyerek odanıza sakinleştirici bir doku kazandırabilirsiniz. Küçük yatak odaları için ideal başucu lambası uzunluğu, 80-90 cm. aralığındadır. Böylece lambanız, kitabın sayfalarını görebileceğiniz kadar alçakta duracaktır. Duvara monte ışıklar ya da şık sarkıt lambalar, eğer komodininizin üstünü fotoğraflar, vazolar, çiçekler ya da seyahat hediyelikleri gibi başka objelere ayırmak isteyenler için uygun seçenekler oluyor. Tek büyük bir tablo ya da salon stili küçük çerçeve ve tablo grupları, başucunuzdaki duvar için ideal aksesuarlar arasında yer alıyor. Değişik şekil ve çerçeve tiplerinde bir ayna da odayı biraz daha toplu ve büyük göstermek için iyi bir yöntem oluyor.

Modern sevenlere…

Eğer temiz ve sade bir tasarım, sizi daha çok rahatlatıyorsa; alçak, zen felsefesinden ilham almış bir platform yatak kullanabilirsiniz. Metal komodin modelleri, dolaplar ve sandıklar daha keskin ve sade bir görünüme sahip oldukları için modern yatak odalarına oldukça yakışır. Bu örnekler geçtiğimiz yüzyılın ortalarındaki tasarım akımından, küçük ama çarpıcı etkilenimler taşıyan mobilyalar için de geçerlidir. Son olarak yatak örtüsü olarak siyah, gri, beyaz gibi küçük ama doğal desenler taşıyan parçaları tercih ederek, minimalist odanıza organik bir yumuşaklık kazandırabilirsiniz.

Kır evi konforu

Odanıza çok çeşitli bir görünüm vermeye, önce; beyaz ve boyalı mobilyalar yerleştirerek başlayabilirsiniz. Değişik renk ve tarzlara sahip mobilyaları yerleştirip sanki uzun bir süre içerisinde bir araya getirilmişler izlenimini verebilirsiniz. Desenli yatak örtüleri ve çalı yeşili, turkuaz gibi duvar renkleri kullanarak odanızla ilgili ayrıntıları parlak ve neşeli hale getirebilirsiniz. Yatağınızın üzerini yastıklarla doldurup, ahşap kornişlere tül perdenizi asabilirsiniz. Son dokunuşları da sizin için anlamı olan eşyalarla yapabilirsiniz. Aile yadigarı sallanan bir sandalye, büyükanne ve dedenizin fotoğraflarının olduğu gümüş bir çerçeve ya da en sevdiğiniz dergileri koyduğunuz bir sepet…

Son olarak, yatak odanıza, gözünüze hoş gelen eşyaları koyun. Sizi rahat hissettirecek kumaşlar ve yüzünüzü güldürecek dekoratif objeleri unutmayın!

Crate and Barrel, yatak odaları için ilham veren koleksiyonları ile sizleri Akasya, Zorlu Center, Ankara Next Level AVM, Bodrum Midtown AVM, Bodrum Yalıkavak mağazalarına ve www.crateandbarrel.com.tr adresine bekliyor.