Bu sene gerçekleştirilecek Tasarım TomTom Sokakta etkinliğinde,  100 tasarımcı, 50 sanatçı, 20 atölye çalışması ve söyleşiler ile Kırmızı Bina, Tomtom Garaj, İtalyan Lisesi ve Tomtom Gardens izleyenleri olağanüstü kurgulanmış bir oyun alanının içine sürükleyecek.

Etkinlik için özel olarak düzenlenen Tomtom Kırmızı, bu sene ilk defa kendine has dünyaları ile illüstratörlere ev sahipliği yapacak. Bahar Korçan kürasyonuyla farklı algıları ve farklı materyal kullanımları ile birçok sanatçı ve heykeltraş şaşırtıcı eserlerini sunacaklar.

Söyleşi Atölyeleri bölümünde ise Kezban Bektaş’ın sunduğu Kinesiyoloji İle “Güne Zinde Başla Enerjini Dengele”, Ömer Mutlugün ile “Annem ve Ben Tai Chi Yapıyoruz”, Şah Yaycı ile “Yaşamın Niteliği”, Başak Pelister ile “Lükse Deneyim Tasarımı” ve Dilek Türker ile “Soytariçe, Müzik ve Sohbet” konulu söyleşiler yer alacak.

Ayrıca Tomtom Garaj’ da tasarım dünyasının tüm alanlarından çok özel tasarımcılar bir araya geliyor. Birçok yeni ve özgün marka tanınmış tasarımcılarla beraber ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunacak. Tescilli Markalar Derneği’nin geleneksel olarak genç tasarımcılara verdiği TMD ödülleri de yine katılan tasarımcılar arasında yerini bulacak.

Tomtom Kırmızı 1. Kat, geçtiğimiz Ekim’de başlayan Design Floor bölümü ile bu sene de büyüyerek yine Türkiye’nin ve dünyanın önemli dekorasyon markalarına ev sahipliği yapıyor.

Tomtom Kırmızı Avlu’da ise 4 gün boyunca binanın büyülü atmosferinde etkinlik ziyaretçilerine açık lounge ve cafe alanı dinlenme ve keyif noktaları sunuyor.

Tomtom Design Management İcra Kurulu Üyeleri Hakan Kodal, Bahar Korçan, Serra Arıkök ve Ayşegül Temel tarafından hayata geçirilen ve bu sene dördüncüsü düzenlenecek olan etkinliğe, birçok önemli marka özel projeleriyle renk katacak.

Tasarım Tomtom Sokakta anneler günü…

Bu yıl sokak içi yerleşimlerinde özel yeme içme markaları birbirinden özel lezzetlerini Tomtom Kaptan sokak boyunca katılımcılara sunarken, canlı müzik performansları izleyenlere renkli dakikalar yaşatacak. Sokakta müzik, sokakta lezzet, sokakta oyun.. Anneler Günü’nü Tomtom’un keyifli ortamında kutlamak isteyen ziyaretçiler; Anneler Günü öncesinde farklı fikir ve yaratıcılıkta hediye seçme olanağını yakalarken, bu özel günü de anneler ve çocuklarına özel workshop ve atölyeler ile renklendirebilecek.

Geleneksel TMD Tasarım Ödülleri sahiplerini bulacak

Bireysel tasarımcıların yanı sıra perakende sektörünün tasarıma önem veren markalarının da bir araya geleceği etkinlikte, Tescilli Markalar Derneği iş birliğiyle geleneksel olarak gerçekleştirilen ‘Tescilli Markalar Derneği Tasarım Ödülleri’ de sahiplerini bulacak. Bu yıl ödüller en özgün logo,özgün ürün tasarımı ve genç marka olmak üzere üç kategoride verilecek.

Tasarım Tomtom Sokakta etkinliğine; Tomtom Garaj, Tomtom Kırmızı, İtalyan Lisesi, Tomtom Gardens Avlusu, Tomton Kaptan Sokak, Boğazkesen Pop-Up Mağazalar ve bölgenin katılımcı mağazaları ev sahipliği yapacak.

Beyoğlu Belediyesi himayesinde gerçekleşecek Tasarım Tomtom Sokakta’nın sponsorları arasında; Mudo Concept, Orta Anadolu, Tomtom Designhood markaları bukunuyor. Ayrıca İtalyan Lisesi, Meditatölye, The School of Life ve Acıbadem Sağlık Hizmetleri etkinliğe destek veren markalar arasında yer alıyor.

İstanbul’un son yıllarda yıldızı parlayan Tomtom mahallesinde gerçekleşen Tasarım Tomtom Sokakta etkinliği, uluslararası alanda tanınan bir tasarım etkinliği olmayı hedefliyor.