Romantik filmleri sevgiliyle baş başayken izlemek bir başkadır. Siz de sevgilinizle baş başa kaldığınızda hangi filmi izleyeceğinize bir türlü karar veremiyorsunuz. Sizin için seçtiğimiz bu en iyi 5 aşk filmi oldukça yardımcı olacaktır.

En iyi 5 aşk filmi

 1-Sil Baştan

ki yıl boyunca beraber olduğu sevgilisinden oldukça şaşırtıcı bir haber alan Joel Barish, bir teknolojik deneye katılan sevgilisine ilişkilerini tamamen hafızasından silinmeden hatırlatmaya çalışmaktadır. Yani Barish’in kim olduğunu bile hatırlamamaktadır. Bu gelişme üzerine küplere binen adam, aynı prosedürü kendi üzerinde de gerçekleştirmek ister. Film, adamın hafızaları silinirken, yaşanılan ilişkiyi gözler önüne serer. Adam da bir kez daha oldukça iyi başlayan ve sonradan tadı kaçan ilişkiyi izler. Fakat zaman geçtikçe ve sıra yaşanılan güzel şeylere gelince, üzerindeki müdaheleyi durdurmak ister. Pişman olmuştur!
Orijinal adı

2- Titanik

Dünyanın hatırlamak istemediği türden felaketlerden olan “Titanik faciası”, dev prodüksiyonların yönetmeni James Cameron tarafından çekilen görkemli bir film. Teknolojinin son sürat ilerlediği bir dönemde, insanlar üstesinden gelemeyecekleri hiçbir sorun olamayacağına inanmaya başlamışlardır. “Titanic” adlı dev transatlantik ise, insanlığın doğaya karşı gövde gösterisi gibidir. Bu “Düşler Gemisi” nin yolcuları arasında Avrupa`da bir kaç yıl geçirdikten sonra Amerika`ya dönmekte olan, Jack adlı genç bir ressam, nişanlısı ve annesiyle Philadelphia`ya giden Rose adlı genç bir kız da vardır. İki genç, şans eseri tanışacak, aralarındakı sınıf farkına aldırmaksızın birbirlerine yakınlaşacaktır. Bu arada doğa insanoğlunun günden güne artan kibirine bir nokta koymayı planlamaktadır. Yola çıkılmasından dört buçuk gün sonra, 10 Nisan 1912`de, Titanic iki saat kırk dakika süren ve sulara gömülmesiyle son bulan, hazin olayların başlamasına neden olacak buz dağına çarpacaktır.
James Cameron`un, seyirciye bir zaman makinesiyle yolculuk ettiği hissini uyandırırcasına gerçeğe yakın filmi “Titanic”, bugüne kadar yapılan en pahalı prodüksiyon ünvanına sahip. Tam 14 dalda Oscar adayı oldu ve “En İyi Film” dahil 11 ödül kazandı. Ben-Hur`un 11 ödüllük rekorunu da egale etmiş oldu.

3-Not Defteri 

Sararmış, eski bir not defterinden anlatılan maziden bir aşk hikayesini konu alan filmin başrollerinde Rachel McAdams ve Ryan Gosling yer alıyor. 40’lı yıllarda Amerika’nın bir sahil kasabasında gerçekleşen bir karnavalda tanışan Allie ve Noah, arasında bir yakınlaşma başlar. Aslında Noah ilk gördüğü andan itibaren kıza tutulmuştur. Zamanla kız da ona karşı bir şeyler hissetmeye başlar ama iki ailenin sosyal statüleri arasında uçurum vardır. 2. Dünya Savaşı’nda Noah’ın cepheye gitmesiyle ayrılan ikili acaba savaş dönüşünde kavuşabilecek midir?

4-Aynı Yıldızın Altında 

Hazel 16 yaşında ve 3 yıldır tiroit kanseriyle mücadele eden bir gençtir. Kanser akciğerine de sıçradığı için oksijen tüpüyle yaşamaya başlayan genç kız, bir kanser destek terapisi sırasında kendisi gibi kanserden müzdarip olan Gus işe tanışır. Gus da yıllardır beyin tümörüyle mücadele etmektedir ve bu mücadelede bir bacağını kaybetmek zorunda kalmıştır. Bütün bu yaşadıkları zorluklara rağmen ikili arasında müthiş bir aşk başlar. Bütün zorluklara rağmen Hazel’in eskiden beri var olan bir hayalini gerçekleştirmek üzere bir yolculuğa çıkarlar.

5-50 İlk Öpücük 

Henry Roth, bir Hawaii cennetinde sonsuz sayıda kadınla hiçbir bağ kurmadan gönlünce yaşamakta olan bir doktordu. Ta ki Lucy Whitmore ile tanışana denk. Henry ve Lucy birbirlerinden gerçekten hoşlanırlar ve aralarında ciddi bir ilişki başlamak üzeredir. Ancak Lucy, ertesi gün uyandığında, Henry’i tanımaz ve bu durum genç adamı çok şaşırtır. Çok geçmeden Henry, genç kadının kısa süreli hafıza sorununun olduğunu fark eder. Lucy her sabah uyandığında yaşadığı önceki günü hatırlamamaktadır. Yine de Henry, bu durumun, kendisine engel teşkil etmesine izin vermemekte kararlıdır. Her yeni günde Lucy’i kendisine bir kez daha aşık edebilmek için mücadele etmekten asla vazgeçmeyecektir.