Nostaljik notalar

1920’lerin saçları vak’lar günümüz gelinleri için nostaljik ama bir o kadar fark yaratan modellere dönüşüyor. Vak, minik bir duvakla ya da tek bir minik saç aksesuarıyla özellikle kısa saçlarda çok etkili.

Taze çiçekleri cömertçe kullanın

Rahat, çok net olmayan, kulak kenarlarından hafif dağılmaları olan topuzlar bu sezonun favori modellerinden. Daha spor ve rahat bir görüntü yaratırken taze çiçeklerle süslendiğinde oldukça romantik bir görüntüye imza atabilir.

Sade ama etkili toplamalar

Yalın, romantik ve doğal modeller de ön planda. Yarım topuz şeklinde toplanmış saçlar favori modellerden… Ensedeki tutamların iri dalgalar halinde yanlara dökülmesi ile hem topuz detayını kullanıp hem de açık bırakılan saçlarla doğal bir görüntü yakalayabilirsiniz. İnce ve uzun gelinler için ideal bir model olabilir.

Gelin örgüleri sahnede…

Örgüleri düğün saçı olarak kullanmak da bence gelinlere çok yakışıyor. Ama klasik örgü modeller yerine yaratıcı modellerle fark yaratabilirsiniz. Saçın yanından başlayan, arkasından devam eden ve tüm saçları dahil etiğimiz dairesel topuzlar ya da burgu örgülerle iki taraftan tutturulan dağınık saçlar yeni yorumlarıyla oldukça etkili olacaktır.

Bozuk balerin topuzları

Topuzdan vazgeçemeyenler için ortadan ayrılmış saçlar ve ensede toplanmış rahat bir topuz öneriyorum. Bu sene podyumlarda da sıkça görüyoruz. Gevşek bir şekilde tepede toplanan hafif dağınık bir topuz da diğer toplama yöntemlerine alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Yuvarlak yüzlü gelinler için ideal bir seçim olabilir.

Aksesuarlarınızla fark yaratın

Favorilerimden biri dümdüz, ipeksi bir saçla ‘Evet’ demek isteyen gelinler için Helenistik taçlar kullanmak. Ya da altın formlu taçlarla Dolce&Gabanna defilesinden çıkmışçasına görkemli bir etki yaratabilirsiniz. Gelişigüzel toplanmış hissi verilen ama güçlü bir makyajla etkisini arttıran doğal saçlar ve kraliçe taçları bence gelinlerin favorilerinden olacak.