Bu sezon makyajınızla her zamankinden daha iddialı ve çarpıcı görünmek istiyorsanız, Sephora Avrupa Pro-Team Üyesi ve Ulusal Makyaj Artisti Murat Bekler’in önerilerini uygulayabilirsiniz. İşte ışıl ışıl parlamanızı sağlayacak makyaj önerileri!

Makyajı ve cilt bakımında; sağlıklı ve ışıltılı cilt görünümü, grafik eyeliner’lar, ince fondötenler, metalik rujlar ve highlighter’lar başrolü kapıyor. Özellikle metalik rujlar sezonun en çarpıcı görünümlerinden biri olacak, günümüzün mat makyaj tabusunu kıracak ve yeniliklere açık stiller yansıtacak. Sephora Collection’ın yeni 20 renkten oluşan Lip Stain rujlarını bu trendi yakalamak adına mutlaka denemenizi öneririm.

Tabii ki mat ve çarpıcı renkli rujlar da oldukça popüler. Gloss rujlar ve çift renkli dudaklar da sık sık tercih ediliyorlar. Birbiriyle kontrast yaratan renklerin kullanımının yanı sıra koyu tondan açık tonlara doğru ilerleyen renk uygulamaları ilginizi çekecektir, buna hiç şüphem yok. Size küçük bir tüyo: Çift renkli ruj trendini mat dokularla uygulamaktan kesinlikle kaçınmayın.

Makyaj Artisti Murat Bekler

Dudaklarınızın dolgun görünmesi için:

Ruj uygulama trendlerinin yanı sıra dudakların görünümü de önemli… Bir makyaj artisti olarak kadınların bakımlı dudaklara ruj uygulaması yaptığında daha fresh bir görünüm çıktığını söyleyebilirim. Bakımlı dudak üzerine sürülen rujun etkisi kesinlikle daha kalıcı oluyor. Dudağınıza uyguladığınız bakım rutininizin ardından dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız; dudak üzerine highlighter kullanmanızı öneririm. Sürülen highlighter ışığı yansıttığı için dudak çizgisinin daha yukarıda görünmesini sağlayacak ve böylelikle dudak olduğundan daha dolgun görünecek. Dudak kalemi kullanmak ise diğer bir alternatif… Kalemi, dudak kontürünün üzerinden çizerseniz, dudaklarınız daha dolgun görünür.