Ünlü rapçi uçakta klip çekerken düşerek hayatını kaybetti

Kanadalı ünlü rapçi Jon James McMurray, klip çekimi için çıktığı uçaktan düşerek hayatını kaybetti. Genelde uçakta çektiği kliplerle bilinen Kanadalı müzisyen Jon James McMurray, şarkı söylemek için uçağın kanadına çıktı. Klip çekimi için kanatta şarkı söyleyen McMurray uçağın türbülansa girmesiyle dengesini kaybetti. Bir süre kanada tutunan McMurray’nin eli kayınca metrelerce yükseklikten düştü. Paraşütünü açamayan McMurray olay yerinde yaşamını yitirdi.

Yüzlerce metre yükseklikte klip çekimi

Çektiği eğlenceli video klipler ve şarkılarıyla tanınan McMurray, British Colombia bölgesinde bir video çekmek için arkadaşlarıyla bir araya geldi. McMurray, uçağın kanadına çıkarak burada video çekmek istedi.

Dengesini kaybetti

Gökyüzünde kanada çıkan McMurray, burada klip çekimine devam etti. Uçağın türbülansa girmesi ve pilotun da kontrolü sağlayamaması sonucunda kanatta dengesini yitiren McMurray düştü. Kanada tutunmayı başaran McMurray, daha sonra tutunamayarak metrelerce yükseklikten aşağı düştü.

Paraşütünü açamadı

McMurray’nin arkadaşları, genç şarkıcının paraşütünü açamadığını ve yere düşerek olay yerinde öldüğünü açıkladı. Kanada basını yaşanan gelişmeye geniş yer verirken, McMurray’nin müzik kariyerinden önce kayak sporuna merak olduğu ve sakatlandıktan sonra müziğe ağırlık verdiğini yazıldı.