İlişkide tehlike sinyalleri neler?

İlişkiler ilerlerken bazen de sinyalleri görmeyiz. Belki onu çok sevdiğimizden belki de o an bunu görmek işimize gelmediğinden “görmezden” geliriz uyarıları! O uyarılar neler mi?

Her bitiş aniden olmaz. Bu akşam ani bitişlerin aslında çok da ani olmadığını ele alıyoruz.
İlişkinin bitişi bize anidenmiş gibi gelebilir ama aslında o bizim sandığımız kadar ani olmayabilir.

İlişkinin içerisindeyken bazı sinyalleri de gözden kaçırmamak gerek. Her ne kadar o an işimize gelmese de sonunda üzülenin biz olmamamız için bunlara dikkat etmemiz gerekir.

Size ayıracak zamanı yoksa

Bizce ilişkideki en önemli sıkıntılardan bir tanesi bu zaman mevzusu! Sonuçta insan önceliğini sevdiklerine vermeli. Evet, tabii ki işimiz, kariyerimiz de önemli ama sevdiğimizin önemli anlarında ona zaman ayıracak vakit bulamıyorsak; Daha doğrusu zaman ayırmak istemiyorsak o zaman belki de sevgimizi gözden geçirme vakti gelmiştir. Bizim için değerli olan her insana zaman ayırırız, bunu unutmamamız gerek.

Sizi sürekli eleştiriyorsa

Sevdiğimiz için yapılan eleştirilere değil buradaki sorunumuz. Biz burada daha çok karşısındakini beğenmeyip onu biraz da kırmak adına yapılan eleştirilerden bahsediyoruz. Sizi kırdığını söyledikten sonra bile partneriniz tekrar kötü davranışlarına devam ediyorsa maalesef ilişkinizin raf ömrü dolmuş.

Tehdit ediyorsa

Nerede görülmüş tehditin işe yaradığı? Sizi eğer sürekli bir şeylerle tehdit edip istediğini yaptırmaya çalışıyorsa orada durup, sevgiyi tekrar düşünmek gerekir.

Baskı kuruyorsa

İlişkilerde kimse kimseye baskı kurmamalı! Baskıyla ilişkinin tadına varılmaz. Tabii burada doğal akışta dominant olan taraftan bahsetmiyoruz. Her ilişkide zaman içerisinde bir taraf baskın olurken diğer taraf geri planda durur. Baskı kurmaktan bahsettiğimiz sizi yanınızda köle gibi taşımak!

Suçlamalar artıyorsa

“Sen böyle yaptığın için, ben de böyle yaptım!” ya da “Sen istemediğin için ben de onları buraya davet etmek zorunda kaldım” gibi sen’li başlayıp ben’li biten cümlelerin sayısı artıyorsa sıkıntı büyüyor demektir.

Sizin ilişkinizde de eğer buna benzer noktalar oluyorsa bu sinyallere göre önlemler almalısınız.