Diesel kendi sahte mağazası Deisel’i açtı

Birkaç gün önce İtalyan moda markası Diesel, New York'un sahte mağazalarıyla ünlü destinasyonu Canal Street'de gizlice kendi "sahte" mağazasını açtı.

Birkaç gün önce İtalyan moda markası Diesel, New York’un sahte mağazalarıyla ünlü destinasyonu Canal Street’de gizlice kendi “sahte” mağazasını açtı. Evet, yanlış duymadınız; dünyanın en çok sahtesi üretilen markası Diesel kendi “sahte” mağazasını açtı. Fakat tek bir farkla: Bu ürünler Deisel markaydı.

Logodaki bu harf oyunu sizi yanıltmasın, bu mağazadaki tüm ürünler %100 orijinal Diesel üretimi. Yukarıdaki video’da da izleyeceğiniz gibi, bu durumdan habersiz sahte mağazanın müşterileri, aslında Diesel’in yeni satışa çıkacak “limited edition” koleksiyonun sahibi şanslı kişiler.

Bu sahte mağaza aslında Diesel’in 2018 ilkbahar/Yaz kampanya stratejisinin bir parçası. “GO WITH THE FLAW” sloganıyla Diesel, markanın tutkunlarına “Kimse mükemmel değildir, kusurlarını kabullen” mesajını vermeye çalışıyor. Diesel’in de içinde bulunduğu OTB Group’un başkanı Renzo Rosso “Herkes istediğini giymekte özgürdür” diyor.

Meraklısına not: Limited collection 13 Şubat’a kadar Canal Street mağazasında yer alacak.