Netflix’in ilk Türk Orjinal yapımını Mayıs ayında duyurmuştu. Projenin en önemli detayı ortaya çıktı! Dizinin başrolünde ekranların yakışıklı oyuncusu Çağatay Ulusoy yer alacak.
Yapımcılığını O3 Medya’nın üstlendiği diziyi Behzat Ç. dizisiyle tanınan Ercan Mehmet Erdem ve Ezel, Suskunlar gibi başarılı projelere imza atmış Pınar Bulut kaleme alacak. Bir kahramanlık hikayesi anlatacak olan dizi, Osmanlı ve Türk efsanelerinden esinleniyor. Özel güçlere sahip genç bir adam, İstanbul’u yok etmek isteyen özel güçlere karşı, hem şehri hem tüm insanlığı kurtarmak ister. Fakat bunu yapabilmesi için yeni yeni keşfettiği özel güçlerini kullanmayı öğrenmesi gerekiyordur.
İddialara göre dizi, İpek Gökdel’in “Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi” adlı romanından uyarlama olacak. Yavuz adlı karakter, Osmanlı İmparatorluğu’nun 9. padişahı Yavuz Sultan Selim’in tılsımlı gömleğini giyince üstün güçleri olan bir kahramana dönüşecek.
Türk orijinal dizisi, 2018 yılında tüm dünyada aynı anda yayınlanacak. Netflix dizisinde rol alacağını Instagram hesabından doğrulayan Ulusoy da yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Heyecanımı sizinle paylaşmak ve bir konuya açıklık getirmek istediğim için bu videoyu çekiyorum. Evet duyduklarınız doğru, 2018 yılında çok farklı ve çok güzel bir projeyle Netflix’te olacağız. Görüşmek üzere.”