Sevgilinizin ya da eşinizin sizi aldattığını nasıl anlarsınız? Aslında aldatan erkekleri anlamak oldukça kolay. Söyledikleri cümlelere dikkat ederek, siz de sevdiğiniz erkeğin yalan söylediğini, dolayısıyla sizi aldattığını anlayabilirsiniz.

Aldatan erkek nasıl davranır?

1-Görüştüğü kadınların isimlerini erkek isimleriyle kaydediyorsa!

Partnerinizin cep telefonunda erkek ismi çoğunluktaysa dikkat! O erkek isimleriyle kaydedilmiş numaralar, aslında kadınlara ait olabilir.

2- İkinci bir telefon hattı mı var?

Erkeklerin aldatmaya yönelik davranışlarından biri de sevgilisine ve kendisine ikinci bir telefon hattı alması. Böylelikle doya doya sevgilileriyle partnerlerine yakalanmadan görüşebiliyorlar. Bu sebeple onları yakalamakta bir hayli zorlaşıyor. Ancak o hattın var olduğunu öğrenirseniz, aldatmayı deşifre etmeniz kolaylaşacaktır.

3-Sürekli özür mü diliyor?

Önceleri size bir tatlı söz bile etmekten kaçınan partneriniz, bir anda elinde çiçeklerle mi geliyor, ani sürprizler mi yapıyor, sizi yemeğe mi götürüyor? Aman dikkat! Aldattığını örtbas etmek için bunları yapıyor olabilir.

4- Sizi hediyelere boğmaya başladıysa dikkat!

Erkeklerin bir diğer başvurdukları yol ise size sürekli hediyeler almaya başlaması. Bunu neden mi yapıyorlar, suçluluk duygusunu bastırmak için.

5- Yeni teknolojiler sayesinde yalan söylemeleri kolaylaştı!

Size seyahate çıkacağını söyledi ve hava alanından arayıp cep telefonunu çaldırdığını söylüyor. Ankesörlü telefondan arıyormuş! Gerçekten de arka planla uçak sesleri ve bir gürültü duyuyorsunuz… Ama sakın o kadar emin olmayın. Son zamanlarda çıkan yeni bir teknoloji ürünü, istenen ortamın sesini çıkartıyor. Hava alanı, trafik, ofis ortamı… Bunu telefona dayadıkları zaman sizi rahatlıkla kandırıyorlar.

6-Arabasıyla dışarı çıkmaktan kaçıyorsa!

Araçları olmasına rağmen, arkadaşlarıyla buluşmaya diye çıkıp “Bir kahve içeceğiz zaten, yakın, aracı almama gerek yok” diyen bir erkekten korkun. Bu erkeğin amacı eve geç geleceğinin ortamını yapmaktır. Dolayısıyla geciktiğinde, “Taksi bulamadım” ya da “Aracımız kaza yaptı” gibi bahanelerle karşınıza çıkabilir.

7-İşbirlikçisi annesi olabilir!

Siz onu aradığınızda annesi yorgunluktan uyuya kaldığını söylüyorsa, inanmayın. Çünkü hiçbir anne oğlunun böyle bir ricasını kırmaz. Annelerini çapkınlıklarına alet eden erkeklerle baş etmenin en etkili yolu, annesiyle sıkı bir ilişki kurmaktır!

8-“Şarjım bitti” diyorsa inanmayın!

Bu yalana da asla inanmayın. Çünkü artık cep telefonlarının şarjı eskisi kadar kısa sürede bitmiyor.

9- Uçakta yer bulamadığını söylüyorsa!

Hafta içi iş için şehir dışına gitti, şimdi de hafta sonu için gelemeyeceğini söylüyor. Bunun nedenini ise uçakta ya da otobüste yer olmaması şeklinde açıklıyor. İlk bakışta mantıklı gibi görünse de, bu bir yalan! Bu yalan ortaya çıkarmak için hemen uçak ya da otobüs şirketini arayıp, yer olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

10- Sizin onu anlamadığınızdan yakınıyorsa!

Onu sıkıştırdığınızda, “Seninle de bir şey konuşulmuyor” gibi kaçamak cümleler kuruyorsa dikkat! Amaçları sizi daha fazla konuşturmayarak, yalanlarının üstünü örtmek.