2017 senesinde adidas ile yenilenen Geyik Koşuları’nın ilki rekor katılım ile Belgrad Ormanı’nda gerçekleşti.

7 senedir İstanbul’un en sevilen koşu serisi Geyik Koşuları, adidas ile yenilendiği 2017 senesine, rekor katılım ile başladı. 1000’in üzerinde koşucunun başlangıç yaptığı adidas Geyik Koşuları, 19 Şubat Pazar günü, tarihinin en yüksek katılımını aldı.

adidas ana sponsorluğundaki yılın ilk yarışı, 4K, 14K ve 28K parkurlarında yeni rekorların kırılması ile sona erdi. Lag Abdelaziz 1:04:19 süresi ile 14K erkekler rekorunu kırarken, Murat Güneş de 16:45 ile 4 k parkurunu erkekler arasında rekor sürede tamamladı. Günün üçüncü rekoru genç kadın milli sporcumuz Silan Ayyıldız’dan 19:47 süresi ile 4K parkurunda geldi.

adidas Geyik Koşuları, 2017’nin bu ilk yarışında bir rekora daha imza attı ve en büyük ilgiyi kadın koşuculardan gören 4K parkuruna %53 oranında kadın koşucu katıldı.

12 yaş altındaki çocuklara sporu sevdirmeyi ve doğayı deneyimletmeyi amaçlayan Bambi Koşuları da etkinliğin bir parçası olarak gerçekleşti ve çocuklardan büyük ilgi gördü. Yaklaşık 130 çocuk orman havasında hareket etmenin keyfine vardı.

adidas Geyik Koşuları’nın vazgeçilmez imzası olan etkinlik alanı, kendine özgü parkuru ve ikram tüneli ile şehrin bu kadar yakınında, doğayla içi içe unutulmaz bir birliktelik yaşattı. Belgrad Ormanı’nın el değmemiş patikalarında koşan sporcular, koşunun ardından ünlü bitiş ikram tüneli “Geyik Sofrası”na girerekNesfit, Eker Meyveli Yoğurt, Portakal Bahçem ürünleri ve UNO ikramları ile ‘özel Geyik Çayı’nınkeyfini çıkardılar.