Zorlu PSM, birbirinden renkli etkinlikleriyle kültür sanat dünyasının buluşma noktası olmayı bu hafta da sürdürüyor. Dünyanın dört bir yanında 5.000’in üzerinde stand-up gösterisi gerçekleştiren Cem Yılmaz, son şovu CMYLMZ – Diamond – Elite – Platinum – Plus ile 2020’de de Zorlu PSM’de seyircilerle buluşmaya devam ediyor. Deneyimli yönetmen Mehmet Ergen rejisi ile dostluk, şüphe, ihanet ve gerçek kavramlarını ele alan “Gerçek”, müzik kariyerinde imza attığı başarılarla hafızalarımıza kazınan Ayşegül Aldinç, Türkiye’de yayınlanmış ilk orjinal İngilizce ‘soul’ albümünün sahibi olan Dilek Sert Erdoğan ve Türkiye’nin dünya çapındaki caz müzisyenleri ile oluşturduğu grubu Blue Print ile Aşkın Arsunan da bu hafta Zorlu PSM’nin göz dolduran etkinlikleri olarak göze çarpıyor.

Yeni yılda da Zorlu PSM ’de gösteriler devam ediyor

CMYLMZ – DIAMOND ELITE PLATINUM PLUS // 06 – 07 – 08 – 09 OCAK // TURKCELL SAHNESİ // 21.00
Dünyanın dört bir yanında 5.000’in üzerinde stand-up gösterisi gerçekleştiren Cem Yılmaz, CMYLMZ – Diamond – Elite – Platinum – Plus şovunun gösterileri ile 2020’de de Zorlu PSM seyircisiyle buluşmaya devam ediyor.

BAR PSİKOLOĞU // 06 OCAK PAZARTESİ // touché // 21.00
Girişimci psikolog Ferhat Aydın’ın psikoloji & psikoterapi klişelerini ele aldığı tek kişilik “psikogösteri”si Bar Psikoloğu, 06 Ocak akşamı seyircilere beklenmedik bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor. “İnsanlar psikoloğa gitmiyorsa-gidemiyorsa psikolog insanlara gitsin” düşüncesinden hareketle oluşturulan bu ‘drink and talk show’ konsepti, insanların ihtiyacı olan ‘basit ve küçük psikoloji’ bilgileriyle birlikte, bir psikoloğun gözlem ve tespitlerini içeriyor. Ülkemizde ve dünyada bir ilk olma özelliğine sahip bu programda yerinizi almayı unutmayın.

ÇOK DA FİFİ – STAND UP// 07 OCAK SALI // touché // 21.00
“Hayatla dalga geçmezsek vallahi çatlarız!” diyen 5 kadından oluşan Türkiye’nin ilk stand-up grubu Çok da Fifi; kendi kişisel mizahlarının yanı sıra, kadınların ortak dertlerini dertlenmeden sahneye taşımaya devam ediyor. Bugüne kadar 200’den fazla gösteri yapan, Adana’dan Berlin’e, çıktıkları tüm sahnelerde coşku ve kahkaha ile ağırlanan bu eğlenceli gösteriyi sakın kaçırmayın!

GERÇEK // 07 OCAK SALI // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30
Zorlu PSM ve Talimhane Tiyatrosu ortak yapımı olarak sahnelenen ve The Guardian gazetesi tarafından “çağımızın en heyecan veren oyun yazarı” olarak nitelendirilen Fransız romancı ve oyun yazarı Florian Zeller’ın eserinden uyarlanan “Gerçek”, güldürmeye devam ediyor. Nefes kesen anlarıyla her sahnede seyircinin algısını değiştirmeyi başaran ve şaşırtan oyunun kadrosunda değerli oyuncular Kubilay Tunçer, Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan ve Özge Özder yer alıyor. Dostluk, şüphe, ihanet ve gerçek kavramlarını ele alan oyun, deneyimli yönetmen Mehmet Ergen rejisi ile tiyatro severlere hafızalara kazınacak bir deneyim yaşatmaya devam ediyor.

DİLEK SERT ERDOĞAN // 08 OCAK ÇARŞAMBA // touché // 21.00
Türkiye’de yayınlanmış ilk orjinal İngilizce ‘soul’ albümü Moments’ın sahibi olan, “Hükümsüz Caz” projesiyle de adından sıkça söz ettiren Dilek Sert Erdoğan, cazdan funk’a uzanan yüksek enerjili performansıyla touché sahnesinde dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Son yılların en güçlü caz vokallerinden Dilek Sert Erdoğan’ın unutulmaz performansı için 8 Ocak’ta touché sahnesinde yerinizi almayı unutmayın.

AYŞEGÜL ALDİNÇ’LE FARKLI BİR DOKUNUŞ // 09 OCAK PERŞEMBE // touché // 21.00
Türkçe pop’un en çok sevilen isimlerinden, müzik kariyerinde imza attığı başarılarla hafızalarımıza kazınan Ayşegül Aldinç, 09 Ocak’ta touché’nin eşsiz atmosferinde bildiğimiz şarkılara ve şarkılarına pek bilmediğiniz bir yüzüyle, Tarık Sezer Quartet’in eşliğinde farklı dokunuşlarla unutulmaz bir geceye imza atacak.
Kapı Açılış: 19.00
Ayşegül Aldinç’le Farklı Bir Dokunuş: 21.00

ALICE MÜZİKALİ // 10 – 11 OCAK // TURKCELL SAHNESİ //21.00
Lewis Carroll tarafından yazılmış, dünya edebiyatın eşsiz eserlerinden biri olan Alice Harikalar Diyarında’nın, çağdaş müzikal uyarlaması olan Alice, ilk defa sahnelenerek büyük yankı uyandırdığı geçtiğimiz sezonun ardından yeni sezonda da Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde seyirciyi selamlıyor! Türkiye’nin ilk büyük prodüksiyonlu müzikali olan BKM, Zorlu PSM ve id İletişim ortak yapımı “Alice”, görkemli sahne tasarımı, müzikleri ve kostümleri ile göz kamaştırıyor. Gerçek hayattaki iletişimin yalnızlaştırdığı günümüz sanal dünyasında savrulan bir genç kızın heyecan dolu büyüme hikâyesini konu eden gösteride “Alice” olarak ilk defa sahneye çıkan ve seyircinin büyük beğenisini kazanan Serenay Sarıkaya ile beraber, deneyimli tiyatrocular Ezgi Mola, Enis Arıkan, Merve Dizdar, İbrahim Selim ve Şükrü Özyıldız başrollerde.

AŞKIN ARSUNAN & BLUE PRINT // 10 – 11 OCAK // touché //21.30
23 sene boyunca Avrupa ve Amerika’da tanınmış artistler ve orkestralarla çalışmış, “One a Day” caz albümü ile ülkemizin tüm konser salonlarında sahne almış müzisyen bir aileden gelen Aşkın Arsunan Türkiye’nin dünya çapındaki caz müzisyenleri ile oluşturduğu grubu Blue Print, Jazz standarts ve Latin Jazz aranjmanları ile touché’de seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor. Arsun’ un piyano ve vokalde olacağı bu özel gecede sanatçıya vokalde Duygu Tarhan, trompette Şenova Ülker bassta Aycan Tezel ve davulda Volkan Öktem eşlik edecek. Caz severler için unutulmaz bir performans sergilemeye hazırlanan Aşkın Arsunan, 10 ve 11 Ocak akşamı touché’de dinleyici karşısına çıkacak.

ZORLU ÇOCUK TİYATROSU HAYAL ÇALAN CADI // 11 – 12 OCAK // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 12.00
Mehmet Zorlu Vakfı çatısı altında, Zorlu Holding’in 50. yılı anısına kurulan, 2003’ten bu yana 800 binden fazla çocuğu tiyatroyla tanıştıran Zorlu Çocuk Tiyatrosu 15. Yılında. Zorlu Holding tarafından çocuklara yönelik başlatılan “Bir Hayal Bir Oyun” yarışmasında birinci olan Ceren Çiçek’in kaleme aldığı öyküden yola çıkarak Serdar Saatman’ın yazdığı, Gaye Cankaya’nın yönetmenliğini üstlendiği müzik, dans, sihir ve bilimi bir araya getiren renkli çocuk oyunu “Hayal Çalan Cadı” Ocak ayında minik tiyatro severlerle buluşmaya hazırlanıyor.