Kore tarzı makyaj

Uzun süredir özellikle Kore kozmetikleri ve kadınlarının değişik tarzdaki makyajları tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Makyaj trendleri arasında yerini alan bu akım için Avrupalı kadınların makyaj stilinin tam tersi diyebiliriz. Olabildiğince az ürünle pürüzsüzleştirilmiş ve rengi açılmış bir ten, mümkünse hiç olmayan bir kontür, aşağı bakan eyeliner kuyrukları (köpek yavrusu gözleri diyorlar), kapatılmamış aksine belirginleştirilmiş gözaltı torbaları, olabildiğince küçültülmüş ombre etkili dudaklar, ağlamış gibi gözükmesi için bol bol kullanılan pembe farlar. Her ne kadar bütün bunları yazınca ortaya korkunç bir şey çıkacakmış algısı yaratsa da kadınları birer porselen bebeğe dönüştürdüğü bir gerçek.

 

Krem allık etkisi

Hiç makyaj yapmadığınızda, plajda, hasta olduğunuzda adeta kurtarıcı olan krem allıklar tüm zamanlarımızın favori ürünü olmaya aday. Doğal ve sağlıklı bir etki yaratmak isteyen kadınların mutlaka çantasında olması gereken bu ürünlerin hem yanak hem dudak için kullanılanları özellikle şu sıralar favorim. Şeftali tonlarında olanlarla en canlı etkiyi yakalayabilirsiniz.

 

Strobing makyaj

Yazın son günleri de yaklaşmışken ve hazır bronzlaşmışken bronz tene en çok yakışan makyaj olan Strobing yani ıslak görünümlü makyajı henüz denemeyenler kaldıysa mutlaka en azından bir yaz akşamı davetinde denemeli ve etkiyi görmeliler. Yeni makyaj trendleri arasında sayılabilecek olan bu yöntem, hem uygulaması kolay olan hem de elmas etkisi yaratarak sizi çok daha havalı gösterecek. Bu makyajı yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey malzeme seçimi. Olabildiğince likit veya stick formda olan ürünler tercih etmeli, normalde kullandığınız aydınlatıcı ürünlerin bir ton açık renklerini makyajınızda uygulamalısınız. Göz kapaklarınızda ise parlak ve renkli tonlar kullanmak etkiyi arttıracaktır. Kontür yapmaktan ve kaş doldurmaktan olabildiğince kaçınmalısınız. Aslında bu makyaj tekniği kontürünüzü vurgulamak istediğiniz yerleri aydınlatarak yapmanız esasına dayanıyor. Sonuç ise muhteşem, benden söylemesi.

 

Aydınlatıcı bazlar

Mat görünen ten makyajları artık demode olmaya aday. Hem yeni çıkan birbirinden farklı ve birbirlerini tahtlarından etmeye aday aydınlatıcılar, hem de son dönemin makyaj trendleri arasında moda olan makyaja yansıyan metalik etki bunun göstergesi. Haliyle bizim de bu modaya uyacağımız açık.Elimizdeki mat fondötenleri ne yapacağız diye düşünüyorsanız merak etmeyin imdadımıza aydınlatıcı etkili makyaj bazları yetişiyor. Cilde sağlıklı bir görüntü veren ve fondötenin kalın yapısını da biraz incelten bu bazların 1-2 damlasını fondöteninize karıştırarak en güzel etkiyi yakalayabilirsiniz.