Şarkıcı Tuğba Özerk, annesiyle birlikte gittiği bir kına gecesinden dönerken trafik kazası geçirdi. Kaza sırasında aracı annesinin kullanmasına rağmen Tuğba Özerk hakkında işlem yapılıp ehliyetine el koyuldu. Özerk bu duruma tepki gösterdi.

Dün gece saat 05.30 civarında Çeşme Alaçatı karakoluna giriş yapan Özerk, emniyette yaklaşık beş saat kaldı. Özerk’in yüksek alkol nedeniyle karakolda tutulduğu ve ehliyetine de iki yıl boyunca el konulduğu iddia edildikten sonra Özerk, açıklama yaptı.

“Görevini kötüye kullanan bir memur nedeniyle yanlış bir durum oluştu”

Konuyla ilgili açıklama yapan Tuğba Özerk, “Annemle kına gecesine gittiğimiz köyden gelirken şoför koltuğunda oturan annem maalesef direksiyon hakimiyetini kaybetti ve bariyerlere çarptı. Kazanın ardından polisi aradım. Ancak sonrasında gelişen olaylara anlam veremedim. Şoför koltuğunda annem olmasına ve polisi bizzat benim aramama rağmen ehliyetime el koydular. Görevini kötüye kullanan bir memur nedeniyle yanlış bir durum oluştu. Tabii ki konuyla ilgili yasal işlemleri başlattım. Sadece ünlü olduğum için böyle bir saldırıya maruz kalmak ne kadar doğru takdirinize bırakıyorum. Ve olayın doğruluğunun bir an önce ortaya çıkacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.