Microson nedir?
Microson teknolojisinde fokus ultrasound, odaklı ultrason ile cildin alt tabakalarında termal ısı hasar noktaları yaratılıyor. Bu sayede cilt kendi onarım sürecini tamamlamak için yeni collagen üretimine başlıyor. Ardından ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi kendini gösteriyor. Uygulamanın hemen ardından ciltte toparlanma başlıyor. 30 dakikalık tek uygulamada gelen güzel bir görünümün yanı sıra cilt kendi iyileşme sürecini yaratıyor. Bu da cilt altında yer alan bağ dokusunun güçlenmesiyle oluşuyor. Bu işlemin ardından günlük yaşamınıza hemen dönebiliyorsunuz. Cilt, istenen ideal görünüme üç ayın sonunda ulaşıyor. Üstelik tek bir uygulamanın ardından elde edilen sonuç en az bir sene boyunca korunuyor.

Microson’un işleyişi nasıl?
Diğer ultrasound prosedürlerinde olduğu gibi uygulama başlığı cilde değdirilerek uygulamayı yapacak uzmanın çalışma alanını planlayabilmesi için parametreler Microson cihazının ekranında görüntülenir ve işlem ekran üzerinde simüle edilir. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4.5 mm ve 3 mm altını hedef alan termal hasar odakları ile cildin olumlu anlamda faydalanması sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi tahrip edilmez. Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar ve ciltte yeni collagen oluşumu sağlanır. Mükemmel bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek, zaman içinde doğal bir yüz germe etkisi oluşur.

Uygulamanın diğer ameliyatsız yüz germe işlemlerinden farkı nedir?
Microson, focus ultrasound teknolojisinin kullanıldığı tek cilt yenileme yöntemidir. Güvenilir teknolojisi sayesinde ciltte tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkündür. Cihaz enerji seviyelerinde gerekli alt ve üst enerji seviyelerinde sınırlamalar koyarak hastanın en efektif sonucu almasını sağlarken güvenliği de ön planda tutar.

Uygulama sırasında neler hissedilir?
Uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de uygulama öncesinde, uygulamanın yapılacağı kişinin ağrı kesici bir ilaç kullanması tavsiye edilmektedir. Kişiler uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık iğne batması gibi tanımlamaktadır. Bu, ultrasound enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığı ve böylelikle Microson’un ciltte lifting ve sıkılaşma etkisi meydana getirdiği anlamını taşımaktadır.

Uygulama sonrasında neler beklenmelidir?
Uygulamanın hemen ardından kişi günlük aktivitelerine dönebilir. Dikkat edilmesi gereken özel bir durum bulunmamaktadır. Bazı kişilerde uygulama sonrası kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir.

Microson güvenli bir yöntem midir?
Ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. Klinik çalışmalarda herhangi bir yan etkisi olmadığı kanıtlanmıştır.

Nasıl bir sonuç beklentisi olmalı?
Tek bir uygulama ile rejenerasyon süreci hemen başlar ama tam sonucun ortaya çıkması 60-90 gün arasındadır. Yapılan çalışmalarda, 10 hastadan 9’unda yapılan kaş asma çalışmasında gözle görülür lift-up etkisi tespit edilmiştir. Bu etki göz çevresindeki gevşemede ve göz kapağındaki kırışmada azalma etkisi yaratır. Yanak bölgesindeki düşüklükleri topladığı gibi aynı zamanda çene kontürünün belirginleşmesine de yardımcı olarak komple sarkmaları düzeltir. Boyun ve yüz bölgesine uygulama yapılan kişiler daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli bir cilde sahip olduklarını ifade ediyorlar. Bugüne kadar cerrahi müdahalelerde elde edilen dramatik sonuçlara muadil bir cerrahi olmayan yöntem yoktu ama bugün mükemmel germe ve lifting işlemi yapabilen Microson teknolojisi var diyebiliriz.