Bursa doğası, denizi, dağı, tarihi ve kültürel öğeleriyle sürekli olarak turistlerin ziyaret ettiği şehirlerden bir tanesi. Sadece yazın değil kış aylarında da kapılarını misafirlerine açmaktan çekinmeyen Bursa, kış turizminin göz bebeği Uludağ’da dağ tırmanışı, ATV safari ve bisiklet turları ile trekkking turları yapma olanağı sunuyor. Kısa varış süresi, uygun konaklama imkanları ve birbiriden lezzetli tatlarıyla gönülleri fetheden Bursa, bireysel tatillerin yanı sıra kurumsal şirketlerin de motivasyon toplantılarının tercihi oluyor.

Eski zamanlarda Bitinya Bölgesi’nde yer alan Bursa, kadim geçmişiyle misafirlerini kucaklıyor. Hangi mevsim olursa olsun en özel atmosferiyle misafirlerine kucak açan Bursa, kısa tatilcilerin uğrak yeri olmasını yanı sıra kurumsal firmaların da çalışanlarını motive etmek için tercihi ettiği şehirlerin başında geliyor.

 

Tarihin tüm detayları için Bursa muhteşem bir şehir

Muhteşem mimarisiyle Türkiye’nin yanı sıra tün dünyadan turistlerin ilgi odağı olan Ulu Cami, Bursa’nın en önemli tarihi öğelerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Hacivat ile Karagöz’ün de bu caminin inşaatında çalıştığı rivayet edilirken, hem dışı hem de içindeki eşsiz mimarisiyle Ulu Cami, görenleri büyülüyor. Tarihi dokusuyla bir çay molasını bile huzurlu hale dönüştüren Koza Han ise Bursalıların yanı sıra tatilcilerin çarşıya çıktıklarında uğradığı yegane yerlerin başında geliyor. Turistik açıdan Bursa’nın en önemli lokasyonlarından biri olan Cumalıkızık’da, gözleme-ayran severlerin uğradığı adres oluyor.

Bursa’nın tarihi ve meşhur çarşısı Kapalıçarşı’da turistlerin ilgisini çekerek, şehrin tanıtımını üstleniyor. Öte yandan Bursa’yı en güzel gören yerlerden biri olan Tophane, girişindeki Osman Gazi ve Orhan Gazi türbeleriyle adeta geçmişe saygı duruşunda bulunuyor. Tophane’de yer alan ve Osmanlı’nın Bursa’ya giriş yaptığı kapı olan Saltanat Kapısı ise Bursa’nın mistik havasının en güzel hissedildiği yer olarak biliniyor.

Kış turizminin Türkiye’deki en önemli noktalarından biri

Uludağ
Elbette şehrin en önemli sembollerinden bir diğeri olan Uludağ, özellikle kış aylarında kayak severlerin gönlünü fethediyor. Kısa varış süresiyle de günübirlik kayak yapmak isteyenlerin tercihi olan Uludağ, muhteşem dağ manzarası ve havasıyla kış turizminin gözbebeği olarak karşımıza çıkıyor. Beyaz cennet Uludağ, eşsiz kar manzarası çekmek isteyen fotoğrafçıların da uğrak mekanlarından biri…

Çalışanlarını motive etmek ya da bayii toplantısı düzenlemek isteyen kurumsal firmalar için yakınlığı ve uygun bütçeli konaklama imkanları sebebiyle Bursa’nın tercih edildiğini belirten Vizyon Grup Yönetim Kurulu Üyesi M.Talha Çizmeci, “Öncelikle tur programımız misafirlerimizin rahatı açısından uçağından, oteline, günlük programlarına ve tüm ayrıntılarına kadar hesap edilip bölgeyi çok iyi bilen kişiler tarafından oluşturuluyor. Bursa, tarihi dokusuyla kadim medeniyetlere şahitlik etmiş bir şehir.

Uzun yıllar hükümdarlıklara ev sahipliği yapmasının yanı sıra doğal ve tarihi güzellikleriyle de misafirlerini büyülüyor. Lezzetli tatlarıyla da tüm dünyadan gelen misafirlerine unutamayacakları bir damat tadı bırakan Bursa, iskender yemeden kimseyi kendi yurduna geri göndermiyor” dedi.