Süper Lig sonunda bitiyor. Şampiyonun kim olacağının yanıtı bu hafta sonu belli olacak. Geçen senelere göre bu sene şampiyonluk için mücadele veren takım sayısı oldukça fazla. Galatasaray mı, Fenerbahçe mi yoksa İstanbul Başakşehir mi ipi göğüsleyip şampiyonluk kupasını kaldıracak merakla bekliyoruz.

Süper Lig şampiyonluğuna hangi takım uzanacak?

Ligde mevcut sıralamaya göz attığımızda ise Galatasaray’ın 72 puanla ilk sırada yer aldığını görüyoruz. Galatasaray’ı, 69 puanla Fenerbahçe ve İstanbul Başakşehir takip ediyor. Bu şekilde baktığımızda Galatasaray’ın avantajlı olduğunu söyleyebiliriz ama sarı kırmızılı takımın bu hafta sonu zorlu Göztepe deplasmanına da gideceğini unutmamak gerekiyor.

Şampiyonluk için puan ve puanlara ihtiyacı olan Galatasaray’ın işi hiç kolay olmayacak tabii ki. Futbolcuların üzerinde bir stres olacaktır kuşkusuz. Ancak unutmamız gereken nokta Galatasaray’ın bir rüzgar yakaladığı ve rüzgarla hedefe adım adım yürüdüğü. Son haftaların formda ismi Rodrigues gibi bir silahları da var ayrıca. Her an rakip kalede gol tehlikesi yaratabilecek yetenekte bir oyuncu. Bunun dışında Gomis’in de gününde olursa Galatasaray’ın galip gelmesi ya da berabere kalması imkansız görünmüyor.

Tam tersi olursa yani Galatasaray kaybederse ne olacak peki? Galatasaray 1-0 kaybeder. İstanbul Başakşehir de kazanırsa şampiyon Başakşehir olacak.

İzleyip göreceğiz bakalım sonunda hangi takım, taraftarlarının yüzünü güldürecek.

http://www.womensstyletr.com/category/haberler/