Yurt içi ve yurt dışında açılışlarına büyük hızla devam eden lezzet tutkunlarının vazgeçilmez tercihi Simit Sarayı, hamurundaki dostluğu Perakende Günleri’nde de yaymaya devam etti.

Bu yıl 29-30 Kasım tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen 17. Perakende Günleri’nde Rumeli Salonu 104 numarada yer alan Simit Sarayı standı ve giriş kapısındaki Simit Sarayı Karavanı’nda ikram edilen simit, börek, kurabiye, sandviç, pasta ve dondurma çeşitleri ve Simit Sarayı’nın özel lezzetleri, Perakende Günleri’nin açılışında katılımcılardan yoğun ilgi gördü.
Etkinlik kapsamında organize edilen zirvede bir konuşma yapan Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu: “Hayalim Simit Sarayı’nı gıda perakendesinde bir fon şirketi haline getirmek” dedi.
Gelirlerinin yüzde 65’ini yurt dışından elde ettiklerini olduğunu vurgulayan Kavukcu, Global Markamız: Simit Sarayı’ başlıklı konuşmasında uluslararası yeme-içme markası haline gelişinin öyküsünü katılımcılarla paylaştı. Kavukcu; “5 yıl önce Suat Soysal ile bu sahneye çıktığımda gururla ‘ben simitçiyim’ demiştim. Halen de aynı durumdayım ancak kurum olarak büyük bir yol kat ettiğimizi düşünüyorum. 5 yıl içinde 3 kat büyüdük. İkinci kırılma noktamız ise yurt dışına açılmak oldu. Her ülkenin ayrı bir sistemi var. Ancak Türkiye’de başaran her marka yurt dışında zaten başarabilir; en zor pazar Türkiye. Şu anda 22 ülkeye satış yapıyoruz ve ciromuzun yüzde 65’ini yurt dışından alıyoruz.”

Simit Sarayı’nın Bayrağını Tüm Ülkelerde Sallamak İstiyorum

“Bugün Oxford’da herkes mağaza açabilir.” diyen Kavukcu konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Diğer markalar, ‘simitçi başardıysa, biz de başarırız’ diyorlar. Ben de tam olarak bunu istiyorum: Herkesin başarmasını! Bugünler bizim birlikte olacağımız günler, ben bir kardeşiniz olarak her türlü desteğe hazırım. Bundan sonraki hayalim Simit Sarayı’nın bayrağını tüm dünyada sallamak. Simit Sarayı tüm Türkiye’nin markası ve bunu tüm ekibimizle başardık. Emeği geçen, Simit Sarayı’nı bu günlere getiren herkese çok teşekkür ediyorum ve inanıyorum ki biz Türkler olarak birbirimize destek olduğumuzda, birlik olduğumuzda başaramayacağımız herhangi bir şey yok!”

Her Zorlu Şartta Çalışmaya Devam Ettik

Faaliyet gösterdiği 22 ülkede 11.250 çalışan ile 1 milyon müşteriye ev sahipliği yaptıklarını kaydeden Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu, son 5 yılda Türkiye’de yaşananlara bakınca, ortamın hiçbir şey yapmadan şirketleri satıp yatırımcıların keyfine bakmasını gerektirdiğini söyledi. Her zorlu şartta çalışmaya devam ettiklerini aktaran Kavukcu, “Türkiye’de başaran her ülkede başarılı olur en zor pazar Türkiye” dedi.