Doğum tarihi, boyu, kilosu?

8 Ağustos 1998 yılında Kanada’nın Toronto dünyaya geldi. Boyu 1,88 cm, kilosu 83.

Nasıl ünlü oldu?

Vine sitesine cover videoları yükleyerek dikkatleri üstüne çekti. Sitede oldukça popüler olmaya başladı ve sanatçı menajeri Andrew Gertler tarafından 2014 Ocak ayında keşfedildi.

İlk şarkısı?

Island Plak Şirketiyle anlaştı ve “Life of the Party” isimli ilk teklisini yayınladı.15 yaşında Billboard Hot 100′de top 25 listesine girmeyi başarabilen en genç şarkıcıdır.

Daha sonra “Show You”, “The Weight”, “One of Those Nights” ve “Something Big” şarkılarını çıkarmıştır.

İdolü?

.

Shawn, büyük bir Eminem hayranıdır. Bir röportajında, “O çok yetenekli, kimse onun yeteneğiyle boy ölçüşemez. Onunla düet yapmaktan büyük mutluluk duyardım.” diyerek, Eminem’e olan hayranlığını dile getirmiştir. Eski bir röportajında domatesten nefret ettiğini, kimsenin yememesi gerektiğini belirtmiştir.

İlk konser?

İlk konserinin 26 Ekim 2013 yılında verdi.

2014?

2014 yılında Taylor Swift ‘in turnesinde ön sanatçı olarak açılış yapmıştır. Albümü Handwritten ile büyük başarı yakalamış, “Life of The Party” şarkısıyla uzun bir süre 1 numara olarak kalmıştır.

2015?

 

2015 Nisan ayında Handwritten isimli ilk albümünü yayınladı ve Billboard 200 listesinde bir numaraya yükseldi. Albümün çıkış şarkısı “Stitches” ise listelerde bir o kadar başarı gösterdi.

2016?

2016 yılında çıkardığı ‘Illuminate’ albümü ile büyük başarılar yakalamış, pop dünyasında saygınlığını arttırmıştır. 18 yaşında bu kadar başarıya sahip olan Mendes,2016 yılı başlarında,Forbes tarafından yayınlanan  Spotify ‘ın 20 yaş altı en başarılı insanlar listesine girmiş, hem de Time dergisi’nde yer bulmuştur.

Ödülleri?

Geceye Kanadalı şarkıcı Shawn Mendes “En İyi Şarkı”, “En İyi Sanatçı” ve “En Büyük Hayran Kitlesi” dalında 3 ödül alarak damgasını vurdu.

Hobileri?

 

Okul zamanlarında, kaykaya binmekten, buz hokeyi ve futbol oynamaktan büyük zevk alıyordu.

Yetenekleri?

İngilizce, İspanyolca ve Fransızca olmak üzere 3 dil biliyor.

Gitar çalmayı 13 yaşındayken Youtube’dan izlediği ders videolarıyla öğrendi. Aynı zamanda piyano çalmasını da biliyor.

Sevgilisi?

Aralık 2017’den beri ABD’li ünlü model Hailey Baldwin ile birlikte.