Saçlarımız eğer yeterince nemli değil ve kuruysa kabarmaya daha çok meyillidir. Kabaran saçlara gün içinde sürekli müdahale etmeye çalışırız ama yine de bir türlü inmez ve canımızı çok sıkar.  Saç kabarmasına artık dur diyin! İşte size saçınızın kabarmaması için 5 öneri!

1.Sülfatsız şampuan kullanın

Öncelikle sülfatsız şampuan tercih edin. Sülfatsız şampuan içinde tuz olmadığından dolayı köpürmez. Ayrıca köpüren şampuan saçı daha iyi temizlemez. İçindeki tuz maddesi bulundurmayan sülfatsız şampuan saçınızın kabarmasını önleyecek.

2.Saç kremi kullanın 

Şampuandan sonra saçınıza mutlaka saç kremi kullanın. Çünkü saçınız nemi hapsetmek ister. Kremin içinde bulunan gliserin ve shea butter gibi nemlendirici özler kabarmayı önler.

3.Saçınızı topuz yapın

Duşunuzu geceden alıyorsanız duştan sonra şekil veren ve nemlendirici krem sürün saçlarınızı topuz yapıp uyuyun. Sabah uyandığınızda saçınızı açın. Hem doğal bukleleriniz olacak hem de saçınız kabarmayacak.

4.Saçı sık sık tarayın

Saçınızı sık sık geniş dişli bir tarakla tarayın. Çünkü saçın köklerindeki yağ bütün saçınıza eşit bir şekilde yayılacağından saçınıza nem takviyesi yapar ve kabarmayı önler.

5.Fön makinesi kullanmayın

Saçınızı kuruturken dön makinesi kullanmak sıcak ve kuru hava üflemesiyle saçtaki nemi alır götürür. Bu nedenle saçınızın öncelikle kendi kendine kurumasını bekleyin ya da bir havluyla sarın.