Güvenilir markalardan oluşan, dünyanın en güçlü ürün yelpazelerine sahip P&G’nin iki önemli markası Prima ve Orkid, bu yıl ikincisi gerçekleştirilen INFLOW töreninde iki ödülün sahibi oldu.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen INFLOW Ödülleri sahiplerini buldu. Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus’ta düzenlenen törende, P&G’nin lider bebek bezi markası Prima ve lider kadın bakım markası Orkid, gerçekleştirdikleri iletişim projeleri ile iki ödüle layık görüldü.
Prima, “En İyi Aile & Çocuk Influencer Kampanyası” kategorisinde “Prematüre Gücü” projesi ile birincilik Ödülü’nün, Orkid ise “Okula Devam” projesi ile “En İyi Influencer & Marka İş Birliği” kategorisinde Özel Kategori Ödülü’nün sahibi oldu.

Prematüre bebeklere ve ailelerine destek için “Prematüre Gücü” projesini başlatan ve Türkiye’nin ilk prematüre bebek bezini üreterek 500 bine yakın bezi hastanelere bağışlayan Prima; ebeveynler, anne adayları ve toplumsal konularda hassasiyeti olan kişilerin prematüre konusunda farkındalığını artırmayı amaçladı. Orkid ise hijyenik pede ulaşamayan ve bu yüzden okula gidemeyip derslerini kaçıran kız öğrencilerin daha sağlıklı ve özgüvenli yetişmesi ve eğitimlerine devam etmelerini sağlayabilmeleri için bir farkındalık ve bağış kampanyası olan “Okula Devam” projesini hayata geçirdi.

P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bebek Bakım ve Kadın Bakım Kategorilerinden Sorumlu Marka İletişim Müdürü Tunahan Kafa aldıkları ödüller ile ilgili şu değerlendirmede bulundu:
“5 milyar insan tarafından kullanılan, güvenilir markalardan oluşan, dünyanın en güçlü ürün yelpazelerinden biri olan P&G’nin iki önemli markasıyla ödül almaktan mutluluk duyuyoruz. Teknoloji, kalite ve iletişim alanında yenilikçi ve tüketici ihtiyacını karşılama odaklı yaklaşımımızla sektöre öncülük ederken düzenlediğimiz sosyal sorumluluk kampanyalarıyla da ülkemizde farkındalık adına büyük işlere imza atıyoruz. Sosyal sorumluluklarının bilincinde olan markalar olarak, hayatın her noktasında ebeveynlere, bebeklere ve gençlere ulaşmaya, onların sağlık ve eğitimi için projeler geliştirmeye büyük önem veriyoruz. Bu projelerimizde artık günümüzde büyük bir etkileşim platformu haline gelen sosyal medyayı da kullanmaya büyük önem veriyoruz. Bu bilinç ile iletişim faaliyetlerimizi yürütürken kısa sürede dijital dünyanın küresel çapta önde gelen ödülleri arasına giren INFLOW ödüllerine layık görülmemiz de izlediğimiz iletişimin ne kadar doğru olduğunun bir teyidi niteliğinde. Önümüzdeki dönemde de sosyal medyayı odağımıza alarak çalışmalarımıza aynı şekilde devam edeceğiz.” dedi.