Pera Müzesi giriş katında bulunan Pera Café, birbirinden lezzetli yiyecek, tatlı ve içecek alternatifleri ile her mevsim keyifli buluşmalara olanak tanıyor. Menüde bulunan birbirinden lezzetli kahveler, meyve kokteylleri, atıştırmalıklar ve nitelikli pastacılık ürünleri, sergi öncesi veya sonrası keyifli molalara eşlik ediyor.
Pera Müzesi’nde ziyaretçilere yönelik bir dinlenme ve iletişim mekânı olarak tasarlanan Pera Café, sanat dolu bir günün ardından soluklanmak veya gündelik koşuşturmacanın yorgunluğunu atmak isteyenler için bulunduğu bölgeye alternatif bir mekân oluşturuyor. Menüde bulunan meyve kokteylleri, kahve ve meşrubat çeşitleri, yaz sıcaklarından bunalanların tercihini oluştururken, geniş kahvaltı seçenekleri, atıştırmalıklar, çorba, sandviç, salata ve makarnalar, hem doyurucu hem leziz öğün alternatifleri sunuyor. Menüde ayrıca, vejetaryenler için de seçenekler bulunuyor. Doğal ve yerel ürünler kullanılarak hazırlanan öğünler ise, çocuklu ailelerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Sergiye özel menü seçenekleri!

Pera Café’de müzede düzenlenen süreli sergilere paralel olarak, farklı dünya mutfakları temalarıyla özel menüler de hazırlanıyor. Müzede devam eden “Mürekkepten” sergisi kapsamında sunulan Çin menüsünde, zencefil turşusu, Çin mantısı, Çin böreği, noodle, soya soslu tavuk ve yeşil çay bulunuyor. Tüm bu lezzetler, Cuma günleri 18.00-22.00 saatleri arasında %20 indirim imkânı ile sunuluyor.