Yaşamın temel yapı taşlarından biri olan peptitler, yüksek teknoloji içeren teknikler ile Dielen Laboratuvarları’nda ayrıştırılarak kollajen peptitler haline getiriliyor ve vücutta hedef noktaya fayda odaklı ulaşması sağlanıyor.

İnsan vücudundaki en yaygın protein olan kollajen; vücudumuzun toplam protein kütlesinin yaklaşık % 30’unu ve bağ dokusunun % 80’ini oluşturur. Bağ dokusu, deri, eklemler gibi birçok organın yapısını oluşumunda önemli rol oynayan kollajenin vücutta eksikliğinin olması halinde ise ciltte yaşlanma, eklemlerde tahriş gibi birçok sorunun oluşmasına neden olduğu bilinmektedir. Kollajen çeşitli iç ve dış nedenlerle 30’lu yaşlardan itibaren vücutta azalır, hidrolize kollajen takviyeleriyle bu eksiklik yavaşlatılabilir ve sorunlar azaltılabilir. Son yıllarda standart hidrolize kollajenden çok aktif peptitlerin hedef dokulara daha rahat ulaştığı ve daha iyi sonuçlar verdiği bulunmuştur.

Peptitlerin vücutta ki faydası belirlendi

Dielen Laboratuvarları’nda yüksek teknoloji ile üretilen aktif peptitleri içeren Peptiline ailesi farklı peptit zincirleri sayesinde bedene farklı şekillerde destek olur. Hücreye aktif peptit desteği sağlayan Peptiline, bağırsakta çözünen enterik kaplı tablet ve kapsüllerden oluştuğu için mide asidinden etkilenmeden bağırsağa ulaşır ve yüksek emilime sahiptir.

Peptiline’nın içeriğinde bulunan kollajen yapının, aktif peptit zincirleri şeklinde ayrılmış olması hedef bölgeye yönelik direkt ve hızlı fayda sağlar.