Özge Ulusoy, güzelliğiyle ve fiziğiyle dikkat çeken bir model. Onun güzelliğine güzellik katan ise makyajının kusursuz olması. Peki Özge Ulusoy’un günlük makyajının nasıl yapıldığını merak ediyor musunuz? Cevabınız “evet” ise bu haberimiz tam size göre.

Özge Ulusoy’un günlük makyajının yapılışı

Öncelikle Nars’ın Sheer Glow fondötenini dairesel hareketler ve fırça ile cildinize uygulayın. İkinci adım olarak kapatıcıyı elinize sürdükten sonra fırça ile göz altınızdan burun kenarınıza kadar uygulayın.Fondöten ile kapatıcı arasında en az 1.5 ton fark olmalı. Eğer koyu bir göz makyajı yapacaksanız kapatıcıyı en son sürmek daha doğru. Bu uygulama günlük bir makyaj olduğu için kapatıcı göz makyajından önce sürün.

Daha kusursuz bir görünüm elde etmek için parlak bir far tercih edin. Farı mutlaka fırçanızı dik tutarak uygulayın ki, daha profesyonel bir görüntü ortaya çıksın.

Bazı uyguladıktan sonra gölgelendirme için öncelikle kirpik diplerine kalem sürün ve fırça ile yukarı doğru dağıtın. Burada önemli olan nokta kaş hizasına kadar çıkmamak. Göz makyajınıza kirpik diplerine kalem sürerek ve yine fırça ile dağıtarak devam edin. Sonrasında Nars’ın bronzlaştırıcı pudrasını far olarak kirpik diplerinden yukarı doğru dağıtarak sürün. Maskarayı kirpik diplerinden başlayarak ve zik-zak hareketlerle tarayarak uygulayıp, göz makyajınızı bitirin.

Ciltteki gölgelendirme için Nars’ın Casino rengi bronzlaştırıcı pudrasını tercih edebilirsiniz. Geniş bir fırça ile ürünü elmacık kemiklerinize sürün. Tamamlayıcı olması için de şakaklara doğru dağıtmayı unutmayın. Şeftali tonlarındaki allığı dairesel hareketlerle ve gölge ile harmanlayarak uygulayın. Burada önemli olan püf nokta allığı buruna doğru yaklaştırmamak. Ruja yakın bir tonda olan dudak kalemini dışarı taşırmadan dışarıdan içeri doğru sürün. Nars’ın Raquel rengi Audacious rujunu dudaklara uygulayıp makyajınızı bitirin.